Evasion Mont Blanc już od 557 zł

Evasion Mont Blanc

Przewodnik narciarski: Francja

Wyciągi narciarskie:

 • 16
 • 109
 • 59
 • 13
 • 4
 • 0

Udogodnienia:

 • 8

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
385 km 100 km 230 km 55 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień25 - 39   €20 - 31   €
6 dni123 - 257   €96 - 206   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: listopad - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1640 km
homepage: www.evasionmontblanc.com
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Evasion Mont Blanc

Region Evasion Mont Blanc to 460 km tras, ponad 200 wyciągów. Dominują tu dobre tereny dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Zadowoleni będą również snowboardziści – zarówno trasy, jak i tereny do freeride’u oraz freestyle’u są bardzo dobre. Region oferuje nowoczesne, wytworne ośrodki i typowe górskie wioski z tradycyjną zabudową. Region posiada wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi, szkółki i przedszkola narciarskie oraz profesjonalnych instruktorów. Region Evasion Mont Blanc to także najpiękniejsze widoki w Alpach.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Etale, Megève, La Clusaz i Chamonix. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Megève (1110 – 2353 m n.p.m.)
  Historyczne miasto i jeden z najbardziej luksusowych ośrodków narciarskich w regionie. Miejscowość zachowała swój alpejski charakter i atmosferę, a średniowieczne centrum zachwyca każdego turystę. Otoczona jest czterema terenami narciarskimi Le Mont d’Arbois, Rochebrone-Côte 2000, Le Jaillet, Saint Nicolas de Véroce i Mont Joly. Na największy obszar Mont d’Arbois, który dobry jest nawet przy gorszych warunkach pogodowych, można dojechać gondolą Princesse (przy wyciągu duży parking). Stoki północno-wschodnie są dobrze nasłonecznione. Na teren Le Jaillet można dotrzeć gondolą od północno-zachodniej strony Megève lub z Combloux. Trasy często są źle sklasyfikowane. Wiele z czerwonych tras powinno być oznaczone jako niebieskie. Megève jest najlepiej połączone z Rochebrune, z którego wiele wyciągów prowadzi do Côte 2000, gdzie często panują najlepsze warunki śniegowe w regionie. W Megève są dobre tereny do freeride’u. Ośrodek oferuje także dużą freestyle air bag (165 m2), Le Waidzai Park de Rochebrun – teren do freestyle’u dla dorosłych i dzieci z 10 modułami bordercross.

  Saint Gervais Mont Blanc(810 – 2353 m n.p.m.)
  Jedna z najstarszych miejscowości letniskowych we francuskich Alpach, od 100 lat znane uzdrowisko z leczniczymi wodami; jego osiedla: Le Bettex, Voza Prarion i St Nicolas de Véroce stały się popularnymi stacjami narciarskimi dzięki połączeniu przez kolejki linowe z Tramway du Mont Blanc. Połączenie z Les Contamines wyciągiem na zboczach St Nicolas de Véroce. Świetne warunki do dozwolonej jazdy poza trasami dla zaawansowanych narciarzy. Cztery szkoły narciarskie.

  Combloux (1110 – 1853 m n.p.m.)
  Położony na zboczu ponad kotliną Sallanches, nieomal zrośnięty z wytwornym Megève, zachował jednak bardziej tradycyjny charakter. Ze względu na niezbyt trudny teren narciarski oraz spokojną atmosferę odwiedzany przede wszystkim przez rodziny z małymi dziećmi. Ośrodek został oznaczony tytułem P’tits Montagnards – wyróżnienie dla najlepszych ośrodków na rodzinny wypoczynek. Dobre trasy i tereny dla początkujących snowboardzistów. Niewiele tras dla narciarzy biegowych. Najpiękniejszy widok na Mont Blanc i 23 inne alpejskie szczyty. Znajduje się tu także szkoła narciarska.

  Les Contamines Montjoie
  Ośrodek narciarski, który spełni oczekiwania narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Oprócz świetnych tras cieszyć się tutaj można wspaniałymi widokami na Mont Blanc. Les Contamines Montjoie wchodzi w skład terenu narciarskiego Les Contamines – Hauteluce, który rozciąga się na dwa regiony: Górną Sabaudię i Sabaudię. Tereny te pozwalają na jazdę poza trasami, w lesie, po stromych zboczach, długich, rozległych trasach.

  Saint Nicolas de Véroce
  Urocza mała miejscowość narciarska dobrze połączona z Saint Gervais i Megève. Łącznie cieszyć się można 420 km tras, świetnymi terenami narciarstwa biegowego. Można tu także uprawiać ski surf czy wziąć udział w wyprawach w rakietach śnieżnych. W Saint Nicolas de Veroce odpocząć można wśród tradycyjnej alpejskiej zabudowy, skosztować lokalnych przysmaków.

  La Jaillet
  Rodzinny ośrodek narciarski połączony z Megève, Combloux i La Giettaz. Znajduje się tutaj wiele malowniczych tras zjazdowych o różnych stopniach trudności, niektóre na zalesionych terenach.

  Cordon
  Niewielki ośrodek. Snowboardziści nie znajdą tu ani dobrych tras, ani terenów do freestyle’u i freeride’u.

 • Warunki narciarskie


  Evasion Mont Blanc (wszystkie tereny):
  Stoki narciarskie położone są na wysokości 810 – 2353 n.p.m., dzięki czemu dobre warunki śniegowe panują tu od listopada do kwietnia. Niektóre trasy są dodatkowo naśnieżane.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  W Les Contamines- Mont Blanc znajdują się dwie łatwe trasy, a na całym terenie Conamines-Hauteluce jest ich 8. Megève oferuje wiele łatwych i bardzo łatwych tras.
  Dużo łatwych i płaskich stoków na poziomie doliny. Stoki ćwiczebne o bardziej pewnych warunkach śniegowych także w wyższych partiach każdego terenu narciarskiego. Umiejętności można doskonalić na dłuższych zielonych trasach. Duża sieć oznakowanych na zielono tras jest poniżej snowparku w Megève (teren Mont d’Arbois - Mont Joly). Dla początkujących fajne stoki znajdują się w Combloux. Wiele łatwych tras, zwłaszcza prowadzące do stacji Le Bettex w St Gervais i do La Princesse poniżej Mont d’Arbois w Megève. Długie zjazdy z Mont Joux do stacji St Nicolas. Warto również spróbować niebieskich z Côte 2000 i L’Alpette. Główne wyciągi w dolinie gwarantują dostęp do najłatwiejszych niebieskich stoków, chociaż trasa Milloz do środkowej stacji La Princesse jest zbyt stroma dla niepewnych swych umiejętności. Za to szczególnie godne polecenia wydają się łagodne i długie zjazdy między Mont Joux a Megève przez Mont d’Arbois.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Megève, o ile są dobre warunki śniegowe, jest odpowiednim ośrodkiem dla narciarzy średniozaawansowanych : Mont d’Abrois, Mont Joux. Dużo fajnych tras w stronę Le Bettex oraz La Princesse. W sumie na terenie Contamines-Hauteluce znajduje się 30 tras dla narciarzy średniozaawansowanych – 19 czerwonych i 11 niebieskich.
  Aż 80 ze 195 wszystkich tras to stoki oznakowane na czerwono. Bardzo atrakcyjny jest obszar Mont d’Arbois z czarnymi trasami z górnej stacji wyciągu La Princesse. Interesujące zjazdy obsługiwane przez wyciąg krzesełkowy Grand Vorasset oraz między Mont d’Arbois i Le Bettex. Dla ambitnych najbardziej strome trasy terenu Le Jaillet.

  Narty dla zaawansowanych:
  Stosunkowo nieliczne są czarne trasy, jednak ich plusem jest doskonały śnieg długo utrzymujący się po opadach, ponieważ region Megève nie przyciąga aż tak wielu ekspertów narciarstwa. Najbardziej strome stoki na terenach Mont Joly i Mont Joux, gdzie wyciąg krzesełkowy obsługuje wspaniałe czarne zjazdy. Kilka stromych tras z górnej stacji wyciągu Epaule, skąd także dostęp do oznakowanego oraz pozatrasowego terenu w rejonie St Nicolas. Mały odcinek stromych tras oraz zjazdy „na dziko” na terenie Côte 2000. W Les Contamines na zachodniej, stromej części terenu kilka czarnych tras. Nie są to jednak wielkie wyzwania dla bardzo zaawansowanych. Główną atrakcją jest tu teren poza trasami, wskazane wynajęcie przewodnika.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  St. Gervais oferuje całkiem sporą liczbę zjazdów, także między drzewami. Najlepiej czuć się tu będą osoby średniozaawansowane. Megève idealnie nadaje się dla początkujących snowboardzistów. Bardzo dużo zjazdów pomiędzy drzewami, sporo wyciągów krzesełkowych i gondoli.

  Freestyle:
  Megève to dobry ośrodek dla miłośników jazdy w puchu nawet kilka dni po opadach śniegu. Freestylowcy będą mieć tutaj duże pole do popisu. W St. Gervais znajduje się halfpipe oraz terrain park. W snowparku duża air bag, wallride i wops. Megève oferuje dwa halfpipe (jedna z nich 120 m), quarter, piramidę i stoki z muldami oraz trzy terrain park. Problemem może być położenie – trzeba tutaj przyjeżdżać w środku sezonu, by mieć dobre warunki śniegowe. Na terenie Les Contamines-Hauteluce 2 x-Zone z halfpipe, Bordcross, big airs i rails.
  Combloux - snowpark „Air Space Snowboard” niedaleko wyciągu Crève Coeur: halfpipe, 100 m długości, zgodny z normami, przeszkody oraz stok z muldami.

  Snowboarding dla początkujących:
  Szkółki jazdy na snowboardzie.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W sumie 146,5 km tras - najlepsze warunki śniegowe panują na obszarze gminnego lasu w Megève oraz powyżej Combloux. Doskonały teren to głębokie doliny koło Les Contamines, skąd można wyruszyć wzdłuż potoku górskiego na najbardziej malowniczą wyprawę w okolicy. Megève - 75 km tras: łatwe 13 km, średnie 49 km, trudne 13 km; Combloux - 12,5 km tras: łatwe 5,5 km, średnie 7 km; St Gervais Mont Blanc - 30 km tras: łatwe 18 km, średnie 12 km; Les Contamines Montjoie - 29 km tras. Najdłuższe i najwyżej wytyczone trasy: Megève - Côte 2000 (1380 - 1490 m n.p.m.), 10 km, średnia; Combloux - trasa Rouges-Les Mouilles (1100 - 1300 m n.p.m.), 7 km, średnia; St Gervais Mont Blanc - Prarion (1400 m n.p.m.), 10 km, średnia. Lekcje narciarstwa biegowego.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Megève posiada urozmaiconą ofertę après-ski; oprócz wieczorów w barach, restauracjach czy dyskotekach można tutaj zagrać np. w polo na śniegu. Comboloux jest bardziej zaciszne oraz tradycyjne. Bardzo dobra oferta wellness i Spa.
  W regionie Evasion Mont Blanc po nartach można udać się do barów, restauracji, dyskotek.

  Sporty zimowe:
  Na terenie Les Contamines-Hauteluce 2 x-Zone z halfpipe, Bordcross, big airs i rails. Można tu także uprawiać ski surf, zjeżdżać na nartach z pochodniami, wziąć udział w przejażdżce skuterem śnieżnym, saniami konnymi, psim zaprzęgiem, wędrówce na rakietach śnieżnych. Można tu też latać na paralotni z nartami.

  Aktywny wypoczynek:
  W Megève: doskonałe zaplecze sportowo-rekreacyjne w Palais des Sports. Znajduje się tam kryty i zewnętrzny basen, sauna, hammam, solarium, siłownia, kryte i zewnętrzne lodowisko, curling, tory saneczkowe. Można skorzystać także z kuracji upiększających, wziąć udział w gimnastyce, lekcjach tańca nowoczesnego, trenować judo, wspinaczkę czy tenis; możliwość gry w kręgle, kręgle na lodzie. Region oferuje także jazdę konna.
  W Combloux: „Health and Fitness Center” zapewnia szeroki wachlarz usług m.in. gimnastyka, odnowa biologiczna, sauna, hammam (łaźnia turecka), jacuzzi, masaże.
  W St Gervais Mont Blanc: „Alti-Forme” resort, centrum Spa, które proponuje szereg kuracji dla zdrowia i urody, kryty basen, kąpiele w leczniczych wodach termalnych, kryte lodowisko, curling, piesze wycieczki, wędrówki na rakietach śnieżnych, wycieczki Tramway du Mont Blanc.
  W Les Contamines Montjoie: naturalne lodowisko, piesze wycieczki, wędrówki na rakietach śnieżnych, skutery.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Megève: turnieje hokeja na lodzie, turnieje w curlingu, zawody w narciarstwie biegowym oraz wiele innych sportowych i kulturalnych atrakcji.
  Combloux: Festiwal tradycji i gastronomii regionalnej.
  St Gervais: wyścigi psich zaprzęgów, zawody w lataniu na paralotni z nartami, zawody w narciarstwie alpejskim kobiet i mężczyzn, alpejskie derby dla amatorów La Longue Lanière.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Doskonałym ośrodkiem dla rodzin z dziećmi jest Combloux. Znajdują się tam specjalnie przygotowane i wyznaczone tereny zjazdowe dla dzieci. Dostosowane do dzieci wyciągi, profesjonalni instruktorzy i opiekunowie. Specjalne zniżki dla dzieci.

  Atrakcje:
  Wiele animacji i atrakcji dla dzieci. Park zabaw na świeżym powietrzu, przejażdżki konne, atrakcje kulturalne i artystyczne.

  Opieka nad dziećmi:
  W Megève znajduje się tutaj wiele przedszkoli i szkółek narciarskich z profesjonalnym personelem. Także mniejsze i bardziej kameralne ośrodki posiadają przedszkola, szkółki narciarskie, a także żłobki.
  Żłobek: w St Gervais „Garderie des Neiges” - Le Bettex – od 6 miesięcy do 6 lat, przedszkole: Megève - „Meg’Accueil” od 1 roku; Combloux - od 3 miesięcy; Les Contamines - „La Galipette” 1 - 7 lat, „Les Loupiots” od 3 miesięcy do 6 lat; w St Gervais „Nursery in Saint-Nicolas de Véroce” – od 2 do 6 lat; narciarskie przedszkole: Megève - „La Caboche” 3 - 5 lat, „La Princesse” od 2,5 roku; Combloux - od 3,5 roku; St Gervais - od 4 lat; Les Contamines - od 2,5 roku; szkółka narciarska: Megève - od 3 lat; Combloux - od 3,5 roku; St Gervais - od 4 lat; Les Contamines - od 4 lat, z parkiem śnieżnym do 4 lat; park zabaw zimowych; Junior Club w Megève, 13-18 lat, Club Piou Piou w Les Contamines; centrum rozrywek w St Gervais: klub 3 - 6 lat, klub 6 - 12 lat; klub „Les Galopins” w Combloux, od 3 do 12 lat.

 • Informacje dodatkowe


  • www.evasionmontblanc.com
  • www.megeve.com
  • www.combloux.com

Francja - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady deszczu
  17°C
  opady:
  5.32 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  97%
  widoczność:
  6070 km
  ciśnienie:
  1014hPa
  wiatr:
  246°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:58
  zach. słońca:
  21:24
 • Pochmurno
  min.13°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  254°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:59
  zach. słońca:
  21:23
 • Pochmurno
  min.12°C max.29°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  279°   5 km/h
  wsch. słońca:
  06:00
  zach. słońca:
  21:22
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.30°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  292°   3 km/h
  wsch. słońca:
  06:01
  zach. słońca:
  21:21
 • Pochmurno
  min.16°C max.28°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  241°   9 km/h
  wsch. słońca:
  06:02
  zach. słońca:
  21:21

klimat w Francja

Francja - kiedy na wakacje?

 • Najlepszymi miesiącami na urlop we Francji są lipiec i sierpień.
 • Plażowanie we Francji możliwe jest od czerwca do września nad Morzem Śródziemnym. Najcieplej jest w regionie Perpignan i na Korsyce – w tym okresie termometry wskazują powyżej 25 ºC.
 • Nad Oceanem Atlantyckim temperatura od czerwca do września zazwyczaj przekracza 20 ºC (z wyjątkiem okolic Brest), jednak woda może być zbyt zimna na kąpiel.
 • Wycieczki objazdowe i zwiedzanie można zaplanować zarówno na wiosnę jak i lato, kiedy to możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody.

We Francji mamy do czynienia z niezwykłym zróżnicowaniem klimatycznym, spowodowanym wpływami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego oraz różnych pasm górskich. Najcieplejszym regionem jest południowe wybrzeże, gdzie czeka nas słoneczna i ciepła pogoda oraz niewielka ilość deszczu (głównie jesienią i zimą). Na zachodzie dominuje klimat oceaniczny z dużą ilością deszczu i łagodną zimą. Lato bywa tam chłodne. Nieco cieplej i słoneczniej jest na wyspach bretońskich. Woda Oceanu Atlantyckiego pod względem temperatury raczej nie zachęca do kąpieli - maksymalnie możemy spodziewać się ok. 20 ºC w południowej części wybrzeża Atlantyckiego, w okolicach Royan. W centrum kraju (okolice Paryża, Basen Loary, Szampania) latem jest zdecydowanie cieplej, a zimą chłodniej i bardziej sucho niż na wybrzeżu. Z kolei północno-wschodnia Francja znajduje się w obszarze klimatu kontynentalnego, z ostrą zimą i gorącym latem.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,4,6,11,13,15,15,11,8,3,0,5,8,12,16,21,25,27,26,23,17,10,7,2.5,4.0,8.0,11.0,16.0,19.0,21.0,20.5,17.0,12.5,6.5,3.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
244578876422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
107,93,94,88,97,117,92,119,127,96,107,95,83,77,72,75,71,69,68,74,80,83,81,81
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
13121420141381120201012
Powered by: