Valmorel, Saint François Longchamp już od 543 zł

Valmorel, Saint François Longchamp

Przewodnik narciarski: Francja

Wyciągi narciarskie:

 • 6
 • 32
 • 16
 • 2
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
153 km 48 km 61 km 44 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień26 - 38   €23 - 32   €
6 dni134 - 194   €120 - 165   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1720 km
najdłuższa trasa: dł. 3.2 km , z różnicą poziomów 600 m
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Valmorel, Saint François Longchamp

Valmorel, sabaudzka wioska zaadaptowana w latach 70-tych specjalnie dla potrzeb narciarzy. Wraz z miejscowością St François Longchamp tworzy teren narciarski Le Grand Domaine o powierzchni 3600 hektarów, rozciągający się pomiędzy skalnymi graniami Massif de la Lauzière i Cheval Noir (2832 m n.p.m.). Region narciarski ze 153 km tras otoczony jest wspaniałym lasem i szczytami, wśród niezwykłej przyrody. Chaty z kamienia, drewna i łupka tworzą przytulną atmosferę. Te sabaudzkie wioski są idealne dla narciarzy poszukujących urlopu z dala od tłumów.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: St François Longchamp, Les Menuires oraz La Plagne. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  St-François-Longchamp:
  Ośrodek dla początkujących i rodzin z dziećmi. Na tym terenie narciarskim dominują łatwe trasy. Panują tu też dobre warunki do jazdy poza trasami.

  Valmorel,Doucy Combelouvière:
  Górna część Valmorel to miejsca noclegowe, w dolnej znajdują się bary, restauracje i kawiarnie. Dużym atutem jest położenie hoteli bezpośrednio na stoku.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Ośrodek polecany początkującym narciarzom oraz rodzinom z dziećmi. Zielonych tras jest tu stosunkowo dużo, a stoki są łagodne. Ponadto znaleźć tu można obszary przeznaczone specjalnie do nauki np. 6-hektarowy, ogrodzony teren z ćwiczebną trasą i wyciągami. Pasmo wzgórz oddzielające Valmorel od drogi do przełęczy Madeleine. Na narciarzy czekają tam łagodne, prawie bezdrzewne zbocza. Również stoki na przedpolu Massif de la Lauzière koło St François Longchamp nie wymagają dużych umiejętności. Bardzo łatwe trasy można znaleźć nieco niżej - na zalesionych zboczach koło Doucy Combelouvière i Bois de la Croix.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Cały obszar, z wyjątkiem najbardziej stromych czarnych tras, jest idealny dla średniozaawansowanych narciarzy. Trasy wiodące do St François Longchamp są łatwo dostępne. Valmorel jest także dobrym miejscem dla osób średniozaawansowanych, które chcą po raz pierwszy spróbować freeride’u. Odpowiednie do tego są łagodne, otwarte pola obok tras. Czerwony odcinek głównej trasy z Beaudin, prowadzącej do wioski wzdłuż linii armatek śniegowych, może wydać się dość onieśmielający, zwłaszcza pod koniec męczącego dnia.

  Narty dla zaawansowanych:
  Niewiele tras dla ekspertów. Ponieważ ośrodek raczej nie przyciąga narciarzy zaawansowanych, sypki śnieg niektórych zboczy pozostaje nietknięty długo po opadach. Poszukiwacze dłuższych zjazdów powinni wybrać się w okolice górnej stacji wyciągu Côte 2305, która łączy tereny narciarskie Valmorel i St François Longchamp. Można podziwiać stąd fantastyczną panoramę Alp. Strome czarne trasy oraz kilka wariantów off-piste znajduje się poniżej górnej stacji wyciągu Mottet. Ciekawe zjazdy pozatrasowe w okolicach Lauzière, koniecznie z przewodnikiem.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Rozległe wspaniałe tereny do freeride’u rekompensują niewielką ilość czarnych tras. Ciekawe zjazdy pozaprasowe wymagające przewodnika są w okolicach Lauzière. Strome zjazdy są także poniżej górnej stacji wyciągu Mottet. Zaawansowani mogą wybrać także SnowZone – strome wymagające zbocze nie jest dostępne dla ratraków. Freeriderzy mogą tam spróbować swych sił na oblodzonych muldach lub w głębokim puchu.

  Freestyle:
  Świetnie przygotowane funparki. W Valmorel jest halfpipe (100 m długości, zgodny z normami) obok wyciągu krzesełkowego Crève Coeur, boardercross. St François Longchamp – snowpark.

  Snowboarding dla początkujących:
  Lekcje snowboardingu.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W Valmorel jest 20 km tras dla biegaczy. Zaletą jest to, że są one zróżnicowane. W Saint François Longchamp jest 40 km nartostrad. Ciekawe trasy są na terenie Grand Coin, na stałej wysokości, głównie w poprzek zboczy Cheval Noir. Do Valmorel (teren Les Avanchers) należą mniejsze zespoły na Plan Chevron i koło l’Ormay. Les Avanchers jest odległe od Valmorel o 3 km, ma 20 km tras i kursuje tam skibus. Najwyżej wytyczoną nartostradą jest trudna Le Chaussy w St François Longchamp ma 15 km długości.

  Biegówki dla początkujących:
  Lekcje narciarstwa biegowego.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Życie wieczorne toczy się w obrębie centrum Valmorel. Tam znajduje się najwięcej barów, pubów i restauracji. W okolicy są także sklepy, nie tylko z narciarskim sprzętem. Osoby spragnione nocnych rozrywek mogą wybrać się na dyskotekę. Po dniu spędzonym na stoku można odpocząć w saunie lub w cieszących się ogromną popularnością termach.

  Sporty zimowe i aktywny wypoczynek
  Szeroka oferta sportowa: loty paralotnią, wyprawy psich zaprzęgów, kuligi, loty balonem, quady, teren do jazdy na sankach, zjazdy na dętkach, skijoëring.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  W czasie francuskich ferii ma miejsce impreza Saperlipopette, dziecięce święto z teatrem marionetek, występami bajarzy i maskaradami. Imprezy sportowe zaczynają się pokazami i zawodami narciarskimi, a kończą późnym wieczorem pokazami ogni sztucznych i zjazdami na nartach z pochodniami. Popularnością cieszy się też konkursy rzeźby w śniegu. Metd D’la Wax – festiwal amatorskich filmów sportowych.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Stoki są tutaj idealne dla dzieci: łagodne z dużą ilością łatwych tras.

  Opieka nad dziećmi:
  W Saint François Longchamp jest żłobek Les Loutins dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, przedszkole Les Marmottons dla dzieci od 4 do 6 lat i klub les Cabris dla dzieci od 7 do 12 lat. Otwarte od poniedziałku do piątku od 9 do 17. W Valmorel znajdują się przedszkole dla dzieci od 6 miesięcy, mini-klub „Les Piou-Piou”, od 18 miesięcy do 6 lat: park zabaw zimowych o powierzchni 6 hektarów, wyposażony w armatkę śniegową. Są tu także przedszkola i szkółki narciarskie

 • Informacje dodatkowe


  • Ośrodek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Mogą one w towarzystwie opiekuna cieszyć się zjazdami.
  • Do karnetów potrzebne jest zdjęcie.
  • www.saintfrancoislongchamp.com
  • www.valmorel.com/fr/hiver/

Francja - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady deszczu
  17°C
  opady:
  5.32 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  97%
  widoczność:
  6070 km
  ciśnienie:
  1014hPa
  wiatr:
  246°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:58
  zach. słońca:
  21:24
 • Pochmurno
  min.13°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  254°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:59
  zach. słońca:
  21:23
 • Pochmurno
  min.12°C max.29°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  279°   5 km/h
  wsch. słońca:
  06:00
  zach. słońca:
  21:22
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.30°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  292°   3 km/h
  wsch. słońca:
  06:01
  zach. słońca:
  21:21
 • Pochmurno
  min.16°C max.28°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  241°   9 km/h
  wsch. słońca:
  06:02
  zach. słońca:
  21:21

klimat w Francja

Francja - kiedy na wakacje?

 • Najlepszymi miesiącami na urlop we Francji są lipiec i sierpień.
 • Plażowanie we Francji możliwe jest od czerwca do września nad Morzem Śródziemnym. Najcieplej jest w regionie Perpignan i na Korsyce – w tym okresie termometry wskazują powyżej 25 ºC.
 • Nad Oceanem Atlantyckim temperatura od czerwca do września zazwyczaj przekracza 20 ºC (z wyjątkiem okolic Brest), jednak woda może być zbyt zimna na kąpiel.
 • Wycieczki objazdowe i zwiedzanie można zaplanować zarówno na wiosnę jak i lato, kiedy to możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody.

We Francji mamy do czynienia z niezwykłym zróżnicowaniem klimatycznym, spowodowanym wpływami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego oraz różnych pasm górskich. Najcieplejszym regionem jest południowe wybrzeże, gdzie czeka nas słoneczna i ciepła pogoda oraz niewielka ilość deszczu (głównie jesienią i zimą). Na zachodzie dominuje klimat oceaniczny z dużą ilością deszczu i łagodną zimą. Lato bywa tam chłodne. Nieco cieplej i słoneczniej jest na wyspach bretońskich. Woda Oceanu Atlantyckiego pod względem temperatury raczej nie zachęca do kąpieli - maksymalnie możemy spodziewać się ok. 20 ºC w południowej części wybrzeża Atlantyckiego, w okolicach Royan. W centrum kraju (okolice Paryża, Basen Loary, Szampania) latem jest zdecydowanie cieplej, a zimą chłodniej i bardziej sucho niż na wybrzeżu. Z kolei północno-wschodnia Francja znajduje się w obszarze klimatu kontynentalnego, z ostrą zimą i gorącym latem.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,4,6,11,13,15,15,11,8,3,0,5,8,12,16,21,25,27,26,23,17,10,7,2.5,4.0,8.0,11.0,16.0,19.0,21.0,20.5,17.0,12.5,6.5,3.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
244578876422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
107,93,94,88,97,117,92,119,127,96,107,95,83,77,72,75,71,69,68,74,80,83,81,81
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
13121420141381120201012
Powered by: