Montgenèvre już od 511 zł

Montgenèvre

Przewodnik narciarski: Francja

Wyciągi narciarskie:

 • 3
 • 15
 • 17
 • 3
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 4

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
100 km 42 km 39 km 19 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień28 - 46   €24 - 46   €
6 dni173 - 231   €153 - 231   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1730 km
homepage: www.montgenevre.com/winter
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Montgenèvre

Ośrodek narciarski położony przy granicy z Włochami. Stanowi zachodni kraniec wspaniałego regionu narciarskiego - Drogi Mlecznej, rozciągającego się głównie po włoskiej stronie. Dostęp do 400 km tras międzynarodowego terenu narciarskiego, doskonałe warunki śniegowe, umiarkowane ceny oraz urok alpejskiej wioski sprawiają, że każdego roku narciarze powracają w te strony. To wymarzone miejsce również dla rodzin, ze względu na spokój, przyjazną atmosferę oraz dostosowaną do potrzeb najmłodszych narciarzy infrastrukturę. Ośrodek odznaczony jest tytułem P’tits Montagnards oraz gwiazdą Famille Plus Montagne.
Głównymi miejscowościami w okolicy są: Montgenèvre, Serre Chevalier, Puy Saint Vincent, Valloire, Valmeinier i Valfréjus. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Montgenèvre:
  Niewielki alpejski ośrodek położony blisko popularnego Sestiere. Teren ośrodka stanowi płaskowyż pomiędzy szczytami Le Janus i Le Chenaillet. Stoki są dość zróżnicowane, jednak przeważają zielone i niebieskie trasy biegnące przez modrzewiowe lasy lub ponad nimi. Czarne trasy nie są w rzeczywistości o wiele trudniejsze niż ambitniejsze czerwone. Maksymalna różnica poziomów wynosi tu 850 m. Istnieje możliwość przemieszczania się między poszczególnymi terenami bez zdejmowania nart. Można również przejechać na teren po włoskiej stronie drogi Mlecznej. W ośrodku działa szkoła narciarska.

  Właściwy teren narciarski Montgenèvre, podzielony jest dodatkowo na 4 sektory:
  • Front de Neige (1860 - 2100 m n.p.m.): północna ekspozycja; obszar przeznaczony głównie do organizowania pokazów, zawodów itp., także dla początkujących;
  • Les Gondrans (2000 - 2300 m n.p.m.): zachodnia ekspozycja; szerokie, raczej łatwe trasy, doskonałe dla rodzin; ze szczytu rozciąga się wspaniała panorama Masywu Écrins;
  • L’Aigle (2300 - 2700 m n.p.m.): północna ekspozycja; trudniejszy teren; dostęp do międzynarodowego terenu narciarskiego Drogi Mlecznej;
  • Le Chalvet (1860 - 2630 m n.p.m.), południowa ekspozycja, ze szczytu Le Chalvet ( 2630 m n.p.m.), dostępnego również dla pieszych, widok na Mont Viso i dolinę Clarée.

  Monts de la Lune:
  Teren narciarski Monts de la Lune to 40 hektarów tras doskonale połączonych z Montgenèvre. Skipass pozwala na jazdę po obu stronach granicy.

  Voie Lactée/Via lattea (Droga Mleczna):
  Teren narciarski położony po stronie włoskiej, świetnie jednak skomunikowany i połączony wspólnym karnetem z terenami Montgenèvre. Podczas Zimowej Olimpiady w 2006 r. niektóre konkurencje odbywały się na terenach Drogi Mlecznej. Połączenie ośrodka francuskiego z dużym włoskim terenem umożliwia narciarzom korzystanie z większej ilości tras oraz z dobrodziejstw obu krajów.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Ogromy teren dla początkujących. Duży wybór ćwiczebnych stoków z dobrym śniegiem u podnóża obszarów o północnej ekspozycji. Na terenie Front de Neige znajduje się obszar zarezerwowany wyłącznie dla początkujących. Warto spróbować niebieskiej trasy Le Sentier przy wyciągu orczykowym Les Anges, która przechodzi w zieloną Sagnes i kończy się 600 m niżej przy głównej drodze miejscowości. Stoki właściwego terenu Montgenèvre najbardziej nadają się do powolnej jazdy. Wiele z nich to zielone i niebieskie nartostrady położone ponad granicą lasów lub między drzewami.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Ponad 200 km tras dla średniozaawansowanych narciarzy. Dla bardziej ambitnych odpowiednie są nawet czarne trasy: przyjemne, wąskie stoki otoczone drzewami z Pian del Sole do Claviere. Bardziej strome spośród tras terenu Le Chalvet oraz z Col de L’Alpet (2442 m n.p.m.). Interesujące czerwone, w większości krótkie, z Collet Vert w stronę Włoch lub Francji. Malownicza trasa zaczynająca się u końcowej stacji wyciągu orczykowego Serra Granet, prowadząca do Cesana (powrót z Pian del Sole) jest łatwiejsza niż sugerują klasyfikacje i mogą jej stawić czoła przeciętni średniozaawansowani. Warto też sprawdzić czerwoną La Gialla z Pian del Sole (wyciąg krzesełkowy Col Boeuf).

  Narty dla zaawansowanych:
  Mało czarnych tras. Najtrudniejsze trasy są na obszarze Montgenèvre - Claviere - Cesana. Dużo oznakowanych na czarno nartostrad można uznać za czerwone. Istnieje jednak wiele możliwości wypraw pozatrasowych, szczególnie po włoskiej stronie. Odcinek między La Montanina i Sagnalonga ma bardzo dobry sypki śnieg. Warto wybrać się na ski-stadion położony na obszarze Montgenèvre, na terenie Le Chalvet, za Col de L’Alpet. Są tam również czerwone i czarne trasy. Najpopularniejsze trasy zjazdowe to czerwono - czarna 100 Collet Ver do La Coche i Claviere (końcowy odcinek oznakowany na niebiesko), czarna Tremplin z Le Prarial (wyciąg krzesełkowy Tremplin).

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Dla zaawansowanych jest tu kilka świetnych obszarów pozatrasowych.

  Freestyle:
  Half-pipe zgodna z normami FIS, darmowa oświetlona big air bag, bordercross. Snowparki głównie na terenach Sestrières, Sansicario et Bardonnechia. W Montgenèvre trwają prace nad snowparkiem. W rejonie Le Chalvet snowpark z quarterpipe, jump i boardercross. Darmowy dostęp do terrain park.

  Snowboarding dla początkujących:
  Lekcje jazdy na snowboardzie.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  W Montgenèvre 30 km tras biegowych. Trasy przystosowane są do kroku klasycznego i łyżwowego. Trasy w większości należą do łatwych i nadają się dla początkujących, łatwych zjazdów jest 14,8 km, średnich - 6,3 km, trudnych - 7,5 km. Najdłuższa trasa to trudna La Thura ma 7 km. W odległej o 8 km cichej i dzikiej dolinie Clarée znajduje się dodatkowo 75 km tras biegowych. Pętle wokół miejscowości Les Alberts wymagają więcej doświadczenia. Na 1700 m n.p.m. w Vallée Clarée znajduje się najdłuższy trudny 15-kilometrowy zjazd La Forestière. Montgenèvre jest usytuowane między 3 a 4 etapem francusko - włoskiej trasy La Haute Trace des Escartons o długości 100 km, łączącej Saint Véran z Névache. Są tu także trasy do biegania z psem.

  Biegówki dla początkujących:
  Tereny dla początkujących z darmowym dostępem do otwartej strefy o powierzchni 5000m². Są tu wszystkie zabezpieczenia i udogodnienia dla osób, które odkrywają uroki narciarstwa biegowego. Ośrodek oferuje także lekcje narciarstwa biegowego.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Można wybrać się do kina, restauracji. Osoby spragnione relaksu mogą skorzystać z sauny i masażu.

  Sporty zimowe:
  Na terenach Montgenevre panują dobre warunki do uprawiania heliskiingu oraz latania paralotnią z nartami. W ośrodku można też wybrać się na przejażdżkę skuterami śnieżnymi, wziąć udział w wyprawach w rakietach śnieżnych na trasach o różnym stopniu trudności,

  Aktywny wypoczynek:
  Dobra oferta sportowa: tereny do zjazdów na sankach, yooner (zjazdy yoonerem dozwolone tylko podczas animacji organizowanych przez Office de Tourisme), lodowisko, skutery śnieżne. Centrum sportu Alp’Squash z badmintonem, squashem i symulatorem golfa. Znajduje się tu także wodne centrum rozrywki z basenami, strefą zabaw.

  Atrakcje turystyczne:
  Monty Express- najdłuższy we Francji tor saneczkowy. Grimp’in Forest – parcours akrobatyczny dla małych i dużych.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Ośrodek odznaczony gwiazdą Famille Plus Montagne i P’tits Montagnards. Szkółki narciarskie z własnymi terenami do ćwiczeń, bardzo dobre wyciągi dla dzieci. Dzieci do 6 roku życia mają karnet narciarski gratis. Ośrodek oferuje najmłodszym 4 godziny zajęć i zjazdów w dniu przyjazdu, by dać rodzicom czas na zakwaterowanie. Aż 50 tys. m2 obejmuje teren dla początkujących. Organizowanych jest także wiele gier na stoku np. poszukiwanie skarbów, gry przyrodnicze.

  Rozrywka:
  Trzy zabezpieczone tereny do jazdy na sankach. Jeden dla dzieci od 2 do 6 lat, drugi dla dzieci starszych a trzeci trochę dalej od Montgenèvre w Alberts. Wiele animacji, sklepów, miejsc specjalnie dla najmłodszych. Hasło Montgenèvre brzmi: Dzieci są naszymi VIPami.

  Opieka nad dziećmi:
  Żłobek i przedszkole dla dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia. Ośrodki położone są blisko wycigów. Karta Sweety Club uprawnia do wielu zniżek dla najmłodszych, więc warto o nią zapytać w informacji turystycznej.
  Klub Piou Piou przyjmuje dzieci od 3 do 5 roku życia. Maluchy pod okiem profesjonalnej kadry mogą stawiac pierwsze narciarskie kroki.

 • Informacje dodatkowe


  • www.montgenevre.com
  • Karnetyna każdy ośrodek; karnet Monts de la Lune (110 km tras) ViaLattea (400 km tras).

Francja - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  18°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  clear sky%
  wilgotność:
  94%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1015hPa
  wiatr:
  210°   13 km/h
  wsch. słońca:
  06:00
  zach. słońca:
  21:18
 • Pochmurno
  min.5°C max.19°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  222°   9 km/h
  wsch. słońca:
  06:00
  zach. słońca:
  21:17
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.8°C max.22°C
  opady:
  1.31 mm
  wiatr:
  170°   4 km/h
  wsch. słońca:
  06:01
  zach. słońca:
  21:16
 • Pochmurno
  min.9°C max.21°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  250°   6 km/h
  wsch. słońca:
  06:02
  zach. słońca:
  21:16
 • Częściowe zachmurzenie
  min.9°C max.23°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  238°   5 km/h
  wsch. słońca:
  06:03
  zach. słońca:
  21:15

klimat w Francja

Francja - kiedy na wakacje?

 • Najlepszymi miesiącami na urlop we Francji są lipiec i sierpień.
 • Plażowanie we Francji możliwe jest od czerwca do września nad Morzem Śródziemnym. Najcieplej jest w regionie Perpignan i na Korsyce – w tym okresie termometry wskazują powyżej 25 ºC.
 • Nad Oceanem Atlantyckim temperatura od czerwca do września zazwyczaj przekracza 20 ºC (z wyjątkiem okolic Brest), jednak woda może być zbyt zimna na kąpiel.
 • Wycieczki objazdowe i zwiedzanie można zaplanować zarówno na wiosnę jak i lato, kiedy to możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody.

We Francji mamy do czynienia z niezwykłym zróżnicowaniem klimatycznym, spowodowanym wpływami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego oraz różnych pasm górskich. Najcieplejszym regionem jest południowe wybrzeże, gdzie czeka nas słoneczna i ciepła pogoda oraz niewielka ilość deszczu (głównie jesienią i zimą). Na zachodzie dominuje klimat oceaniczny z dużą ilością deszczu i łagodną zimą. Lato bywa tam chłodne. Nieco cieplej i słoneczniej jest na wyspach bretońskich. Woda Oceanu Atlantyckiego pod względem temperatury raczej nie zachęca do kąpieli - maksymalnie możemy spodziewać się ok. 20 ºC w południowej części wybrzeża Atlantyckiego, w okolicach Royan. W centrum kraju (okolice Paryża, Basen Loary, Szampania) latem jest zdecydowanie cieplej, a zimą chłodniej i bardziej sucho niż na wybrzeżu. Z kolei północno-wschodnia Francja znajduje się w obszarze klimatu kontynentalnego, z ostrą zimą i gorącym latem.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-1,-1,1,3,9,11,12,14,10,7,0,-3,7,10,14,14,21,24,26,28,22,18,10,6,3.0,4.5,7.5,8.5,15.0,17.5,19.0,21.0,16.0,12.5,5.0,1.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
577779888655
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
61,31,74,91,61,89,63,44,79,108,39,51,64,60,60,63,63,60,57,59,62,71,69,63
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
948111210911810105
Powered by: