Les Portes du Soleil już od 416 zł

Les Portes du Soleil

Przewodnik narciarski: Francja

Wyciągi narciarskie:

 • 7
 • 103
 • 80
 • 10
 • 4
 • 9

Udogodnienia:

 • 10

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
650 km 330 km 250 km 70 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień17 - 43   €13 - 32   €
6 dni75 - 216   €56 - 162   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: listopad - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1620 km
najdłuższa trasa: Chamossière, dł. 11.5 km , z różnicą poziomów 1000 m
homepage: www.portesdusoleil.com
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Les Portes du Soleil

Francuskie ośrodki narciarskie Avoriaz, Châtel, Les Gets i Morzine wraz z czterema mniejszymi miejscowościami wchodzą w skład jednego z największych regionów narciarskich na świecie Les Portes du Soleil czyli Wrót Słońca. Położony w Górnej Sabaudii, między Jeziorem Genewskim i Mont Blanc, ośrodek dysponuje terenami narciarskimi o powierzchni ponad 400 km2, rozciągającymi się po obu stronach granicy francusko-szwajcarskiej. Tutaj królują narty, narty i jeszcze raz narty... ponad 3000 tras o łącznej długości 650 km, prawie 200 wyciągów, prawie 100 restauracji na stoku, darmowe skibusy. Stacje narciarskie po obu stronach granicy, oprócz oznakowanych tras proponują wymarzone tereny do jazdy w głębokim śniegu lub zjazdów w po dzikich zboczach, idealne dla miłośników sportów ekstremalnych. Wybierając się na szwajcarską stronę regionu koniecznie trzeba pamiętać o paszporcie.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Avoriaz, Châtel, Les Gets, La Rosière i Morzine. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Avoriaz (1000 - 2466 m n.p.m)
  Nowoczesny ośrodek o funkcjonalnej architekturze, całkowicie podporządkowanej potrzebom narciarzy. W centrum miejscowości strefa wolna od ruchu samochodowego. Ośrodek jest uznawany za jedną z najbardziej ekologicznych stacji narciarskich. Mekka snowboardzistów. Samo miasteczko nastawione jest na sport. Avoriaz daje narciarzom możliwość skorzystania z 73 km tras i 42 wyciągów. Wiele hoteli położonych jest blisko stoków. Najtrudniejsza trasa Les Portes du Soleil: Combe du Machon - 3 km, różnica poziomów 855 m. Świetne warunki do dozwolonej jazdy poza trasami dla zaawansowanych narciarzy. Dzięki centralnemu położeniu pozwala skorzystać z wyciągów i tras całego regionu. Połączenie wyciągami z Morzine, Châtel oraz Champéry po szwajcarskiej stronie. 4 szkoły narciarskie. Jest to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich i snowboardowych w Europie.

  Les Gets (1172 - 2002 m n.p.m.)
  Mała narciarska wioska położona 6 km od Morzine to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi – odznaczone gwiazdą Famille plus Montagne. Dużo zróżnicowanych tras. Najdłuższa – średniozaawansowana Bruyère mierzy 3529 m przy różnicy poziomów 450 m. Połączenie z trasami i wyciągami z terenami Le Pléney i Nyon, należącymi do Morzine. Możliwość jazdy poza trasami. Espace des Mappys – specjalnie wyznaczony i zabezpieczony teren dla początkujących i dzieci z 2 magic carpet i linami. Znajduje się tutaj pięć szkół narciarskich.

  Morzine (1000 - 2350 m n.p.m)
  Urocze miasteczko, którego tradycyjne zabudowania położone są po obu stronach głębokiej doliny, łącząc teren narciarski z Avoriaz po jednej stronie i z Les Gets po drugiej. Tereny: Les Prodains w kierunku Avoriaz oraz Le Pléney i Nyon są połączone z terenami w Les Gets. Najdłuższa trasa Les Portes du Soleil: Chamossière, 11,5 km, różnica poziomów 1000 m, idealna dla narciarzy średniozaawansowanych. Świetne tereny pozatrasowe. W ośrodku znajduje się kilka szkół narciarskich.

  Châtel (1200-2200 m n.p.m.)
  Na ośrodek składają się dwa tereny narciarskie Linga/Pré Joux oraz Barbossine/Super-Châtel. Dominują tu trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Leżący na północnym krańcu francuskiej części Les Portes du Soleil, bezpośrednio przy granicy ze Szwajcarią; nowe zabudowania w stylu górskich chat współgrają ze starymi farmami. Połączenie z wyciągami z La Chapelle d’Abondance oraz ze szwajcarskimi Torgons i Morgins. Tereny do jazdy poza trasą, dla zaawansowanych narciarzy. Ośrodek przyjazny rodzinom z dziećmi. Mała, spokojna górska miejscowość z tradycyjną kuchnia. W ośrodku znajduje się kilka szkół narciarskich.

  Abondance (920-1698 m n.p.m.)
  Ośrodek położony jest w dolinie o tej samej nazwie, u wejścia do Portes de Soleil, niedaleko jeziora Leman. Abondance posiada trasy o zróżnicowanych poziomach, dobre warunki śniegowe, przyjazną atmosferę, ciekawe dziedzictwo kulturowe. Z Abondance do innych ośrodków dojechać można bezpłatnym skibusem. W samym centrum miasteczka znajduje się wyciąg, który dowiezie turystów na stok. To idealne miejsce dla początkujących narciarzy oraz rodzin z dziećmi – łatwe trasy, wyciągi magic carpet oraz całkiem duża przestrzeń przeznaczona dla osób preferujących sanki. Należy pamiętać, że Abondance nie jest połączone wyciągami z innymi ośrodkami Les Portes de Soleil. Do La Chapelle d’Abondace oraz Châtel regularnie kursują skibusy. Snowboardziści powinni wybrać się do Avoriaz, ponieważ Abondance nie posiada zbyt wiele tras, ani terenów do jazdy poza trasami. Warunki śniegowe też nie zawsze są doskonałe ze względu na położenie ośrodka.

  La Chapelle d’Abondance
  Rozległe tereny narciarskie, piękne krajobrazy, świetna kuchnia to główne zalety La Chapelle d’Abondance. To dobry ośrodek dla rodzin z dziećmi. Szeroka oferta dla amatorów sportów zimowych: narciarstwo zjazdowe, biegowe, telemarkowe, ski surf. Karnet obejmuje także część szwajcarskich terenów.

  Montriond
  Stacja i wioska narciarska w sercu Les Portes du Soleil. Montriond połączone z terenami Avoriaz oferuje trasy o międzynarodowej sławie. Tutaj znajduje się jedna z najdłuższych tras regionu narciarskiego l’Abricotine – 8km od granicy ze Szwajcarią aż do gondolki na terenie Ardent. Montriond połączone jest bezpośrednio połączone z terenami Avoriaz, Morzine, Châtel i szwajcarskim Les Crosets. Montriond słynie z wyśmienitej kuchni. Pomimo tego, że jest to mała miejscowość z niezbyt bogatą ofertą après-ski, jako ośrodek narciarski spełni oczekiwania wielu osób.

  St. Jean d’Aulps (900-1800 m n.p.m.)
  Ośrodek położony pomiędzy Mont Blanc a jeziorem Leman, u podnóży Roc d'Enfer oferuje trasy i tereny dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania: trasy dla początkujących, 40 km tras dla osób bardziej zaawansowanych, 20 km tras slalomem lub między drzewami. Snowboardziści powinni wybrać inne ośrodki Portes du Soleil. Należy pamiętać, że Saint Jean d’Aulps nie jest połączone wyciągami z innymi ośrodkami Les Portes de Soleil. Bezpłatne skibusy kursują regularnie do Morzine.

 • Tereny narciarskie na terenie Szwajcarii


  Champéry
  Szwajcarski ośrodek oddalony o 1,5 godziny drogi od Genewy to urocza miejscowość. Tradycyjna architektura, pyszne jedzenie oraz doskonałe połączenie z Portes du Soleil to największe zalety tego ośrodka. Champéry powstało w 1857 r. Stąd w ciągu 5 minut można dotrzeć wyciągiem na teren Les Portes du Soleil.

  Morgins-Champoussin
  Resort narciarski założony w 1876 r. Znajduje się na wysokości 1350 m n.p.m. w Alpach Szwajcarskich. Ze względu na niepewne warunki śniegowe stoki są dodatkowo naśnieżane. Ośrodek oferuje 70 km tras o różnym stopniu zaawansowania. Nie ma tu jednak zbyt wiele atrakcji. Champoussin utworzono dopiero sto lat później.

  Torgon
  Torgon zwany także Balcon du Chablais to pierwszy szwajcarski ośrodek w Portes du Soleil. Przynależy także do terenu narciarskiego Evasion dysponującym 150 km tras oraz Torgon-La Chapelle z 50 km tras. Torgon jest dobrym ośrodkiem przede wszystkim dla osób średniozaawansowanych. Rozciągają się stąd wspaniałe widoki na Jezioro Léman oraz Dentes-du-Midi.

  Val d'Illiez
  Ośrodek w Szwajcarii położony na 950 m, u podnóża Dents-du-Midi złożony jest z dwóch stacji Les Crosets et de Champoussin. To idealne miejsce na miły pobyt w gronie rodziny lub przyjaciół. Wioska ma długą termalną tradycję. Od ponad 30 lat cieszy się popularnością wśród osób ceniących spokojny wypoczynek. Szczyt Dents-du-Midi mierzy 3257 m i jest wizytówką tego regionu.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Początkujący najlepsze tereny znajdą w La Chapelle d’Abondance, Abondance i Les Gets. W Avoriaz znajdują się stoki ćwiczebne, nie jest ich dużo w stosunku do rozmiaru terenu, ale gwarantują łatwy dostęp do dłuższych łatwych tras. Dobrymi terenami do doskonalenia swych umiejętności są także: obszar ćwiczebny na terenie Morzine, rejon Nyon, stoki wokół Le Pléney, stoki Pré la Joux oraz stoki w Châtel. Przy dobrych warunkach śniegowych w Châtel można ćwiczyć tuż przy miejscowości.
  Abondance również oferuje wiele rozległych i łatwych terenów. To dobre miejsce dla dorosłych, którzy dopiero zaczęli swą przygodę z nartami. W miasteczku organizowany jest specjalny program Youcanski skierowany specjalnie dla tych osób. Wykwalifikowana kadra, oferty dostosowane do długości pobytu to dobry sposób, by zacząć swą przygodę z narciarstwem.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Bardzo duży wybór znakomicie przygotowanych stoków. W Morzine wiele wariantów zjazdów na terenie Le Pléney, w tym wspaniała, dośnieżana niebieska trasa z górnej do dolnej stacji wyciągu.
  Dla bardziej wprawionych trasy z Le Ranfolly (1850 m n.p.m.) w kierunku Les Gets. Pomiędzy Les Hauts Forts na południu i Col du Bassachaux na północy, wokół Avoriaz otwarte i szerokie stoki pozwalają na bezstresową jazdę. Ponad 30% wszystkich tras stanowią trasy czerwone, interesujące są ambitne stoki poniżej Chamossière (2002 m n.p.m.) i Pointe de Nyon (2020 m n.p.m.) w rejonie Morzine. Trasy te mogą być zatłoczone, wtedy warto wybrać się do pobliskiego Les Gets na bardziej strome spośród stoków Le Mont Chéry. Jedne z najlepszych czerwonych tras całego obszaru znajdują się w rejonie Linga i Plaine Dranse w Châtel. Ciekawe trasy z Avoriaz w kierunku Pré la Joux i L’Essert w Châtel, skąd niedaleko do bardzo atrakcyjnego terenu Morgins i Champéry po szwajcarskiej stronie.

  Narty dla zaawansowanych:
  Czarne trasy nie zawiodą zawansowanych narciarzy. Nie sposób nie wspomnieć o Mur de Chavanette, stoku z muldami niemalże wysokości człowieka i karkołomnym spadkiem, zmuszającym niektórych narciarzy do zjechania na dół wyciągiem. Wznosi się on w kierunku Champéry i znany jest jako Mur Suisse. Oprócz tego najbardziej stromego muldziastego stoku świata nie brakuje innych bardzo trudnych tras, wśród których należy wymienić 4 km Crozats oraz zjazdy z Les Hauts Forts w kierunku Les Prodains. Jest tu trudna czerwona trasa i kilka długich czarnych, spośród których jedna otoczona drzewami, świetna przy gorszej pogodzie. W rejonie Morzine warto wybrać trasy z Pointe de Nyon i Chamossière oraz w Les Gets strome czarne trasy z górnej stacji wyciągu Chéry Nord na terenie Le Mont Chéry. W rejonie Châtel najtrudniejsze trasy są na terenie Linga - Pré la Joux, jednak również Super Châtel ma dwie czarne trasy z górnej stacji wyciągu krzesełkowego Morclan. Interesujący muldziasty obszar pomiędzy Cornebois i Plaine Dranse w Châtel.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Obszar snowcross oferuje bezpieczne zjazdy poza oznakowanym terenem. Do nauki lepiej wybrać Châtel, gdzie teren jest łatwiejszy, a większość wyciągów to krzesełka lub gondole. Odpowiednie dla początkujących i średniozaawansowanych są także otoczone drzewami stoki Morzine. Dużym udogodnieniem są specjalne karnety dla snowboardzistów. W Avoriaz świetne tereny do freeride’u: drzewa, muldy, spadki terenu, biały puch, rozległe tereny. Tereny Avoriaz to najlepszy ośrodek dla snowboardzistów. Jazda w puchu jest możliwa nawet wiele dni po opadach. Montriond także posiada dobre tereny do uprawiania narciarstwa pozaprasowego. Freeriderzy powinni się wybrać także na szwajcarską stronę regionu. Najbardziej znaną trasą jest leśna The Stash z muldami, pełna naturalnych przeszkód.

  Freestyle:
  Na terenie Les Portes du Soleil znajduje się 10 snowparków o różnych stopniach trudności. Ośrodek narciarski Avoriaz: jako pierwszy we Francji otworzył snowpark. Dziś ma ich aż pięć w tym jeden dla dzieci. Ogólnie Avoriaz uznawany jest za jeden z najlepszych ośrodków dla snowboardzistów w Europie. Znajduje się tu świetne dwa funparki, w którym poszaleć można na quarterpipach, tables, slides czy jumpsach.
  Warto wspomnieć o la Chapelle z jumps, Bordcross – dobry dla początkujących oraz d’Arare – dla bardziej zaawansowanych z jumps, tables, spines, hips, pipe i inne. Snowskate park z big air jump; „Super-pipe”, 120 m dł. i 6 m wys., z własnym wyciągiem krzesełkowym, niedaleko kolejki linowej Prodains. Snowpark w Châtel, Smoothpark, z halfpipem, 120 m dł. oraz Bordcross, 800 m dł., tables, big air jest dobry dla osób lubiących adrenalinę.; na terenie Linga oświetlony w czwartki stok „Stade de Slalom” z big air jump i muzyką, „Happy park” w Cornebois nowy obiekt, dla średniozaawansowanych i doświadczonych gwarantowane wysokie skoki.
  Ośrodek narciarski Les Gets: na terenie Le Mont Chéry snowpark „Snow District” - tables, hoops, big air, hip, specjalistyczne szkoły snowboardingu. Z’ALP czyli Super-Châtel Fun and Education Zone to tor o długości 250 m do pomiaru prędkości.

  Snowboarding dla początkujących:
  Początkujący snowboardziści powinni udać się do Châtel ze względu na łatwe tereny oraz wyciągi – gondole i krzesełka. Szkółki snowboardowi oraz snowpark dla początkujących znajduje się w la Chapelle w Avoriaz.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Licząca ponad 250 km sieć tras biegowych Les Portes du Soleil rozciąga się głównie po francuskiej stronie. Panują tam trochę lepsze warunki śniegowe. A różnica poziomów to 1000 m. Tereny Portes du Soliel to także dobre miejsce dla amatorów skatingu.
  W Avoriaz znajduje się 45 km dobrze przygotowanych i oznakowanych tras. W Abondance także 40 km tras o różnych stopniach trudności. Morzine oferuje ponad 90 km. Istnieje tu także możliwość uprawiania biathlonu. Trasy Abondance oferują biegaczom także sporo pętli np. pętla chalets de Brion, pętla d’Auffaz. Większość tras biegnie przez tereny zalesione.
  Jedynie bise czyli zimny wiatr z północy może czasami dokuczać narciarzom klasycznym. Można przejeżdżać przez górskie doliny np. Vallée de la Manche powyżej Morzine lub malownicze trasy w rejonie Avoriaz lub Les Gets.
  Morzine: 97 km tras - łatwe 30 km, średnie 37 km, trudne 30 km, Avoriaz: 53 km tras, La Chapelle d’Abondance: 35 km tras - łatwe 3,2 km, średnie 6,6 km, trudne 12 km, Les Gets: 18 km tras - trudne 4 km, pozostałe łatwe-średnie, Abondance: 10 km tras, średnie-łatwe, Montriond: 8 km tras, łatwe. Najdłuższa trasa: Morzine - L’Erigne w Vallée de la Manche (1000 - 1392 m n.p.m.), 25 km, średnia-łatwa. Najwyżej wytyczone trasy: Châtel - trasa Châtel nad Lac de Conches (1650 m n.p.m.), 3 km, średnia; Les Gets - trasa du Mont Chéry (1450 - 1550 m n.p.m.), 10 km, średnia; Morzine - Crêtes (1800 m n.p.m.), 10 km, łatwa. Oświetlona trasa: Châtel - Lac de Vonnes (1200 m n.p.m.), 900 m długości. Osoby, które chcą rozpocząć swą przygodę z narciarstwem biegowym mogą zapisać się na lekcje. Należy pamiętać, że niektóre trasy lub zjazdy do dolin są płatne.
  Osoby z dobrą kondycją oraz doświadczeniem powinny wybrać siedmiokilometrową trasę Le Procloupołożoną na wysokości 1600 - 1800 m n.p.m.
  Zaawansowani narciarze biegowi powinni spróbować swych sił na najdłuższej i wymagającej dużej sprawności fizycznej dwunastokilometrowej trasie Croix des Combes.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  W Avoriaz znaleźć można wiele dobrych restauracji z urozmaiconym menu, bary i puby oraz dyskoteki. Trzeba się jednak liczyć ze sporymi wydatkami ponieważ ten region narciarski nie należy do najtańszych. W Les Gets osoby spragnione relaksu mogą udać do Spa i wellness; centrum odnowy biologicznej „Getsforme”, m.in. masaże, basen. Sporo jest tu też barów, pubów czy restauracji.
  La Chapelle d’Abondance słynie ze swych restauracji oraz piwa Frasse.
  W okresie przedświątecznym odbywa się tu wiele imprez oraz kiermasze, podczas których, m.in., zakupić można tradycyjne produkty.
  Warto wykupić karnet na wszelkie atrakcje regionu m.in. baseny, lodowiska centra kulturalne.
  W ośrodkach Portes du Soleil wieczorami można wybrać się do kina, na kręgle, do sauny, Spa.

  Sporty zimowe:
  W Chatel znajduje się boardcross. W Portes du Soleil można latać paralotnią z nartami, wędrować w rakietach śnieżnych, wybrać się na przejażdżkę psim zaprzęgiem, spróbować swych sił w ski-joeringu.

  Aktywny wypoczynek:
  Avoriaz jest bardzo popularnym ośrodkiem wśród narciarzy. Mnóstwo możliwości uprawiania innych sportów: loty balonem, paragliding, pływanie, nurkowanie pod lodem na jeziorze Vonnes, jazda rowerem po śniegu, bobsleje, centrum fitness, łaźnie, kręgle.
  Les Gets posiada szeroką ofertę sportów, nie tylko narty i snowboard. Po dniu spędzonym na stoku można wybrać się do kina, na kręgle, na lodowisko lub wziąć udział w wyprawie na lodowiec Vallée Blanche. Organizowane są także loty paralotnią. Szeroka oferta sportów halowych.
  W Châtel: kryte lodowisko, tory saneczkowe, tor bobslejowy, nurkowanie pod lodem, wędrówki na rakietach śnieżnych, kręgle.
  W Morzine: „Le Parc des Sports”: ściana wspinaczkowa, kursy fitness, siłownia, sauna, jacuzzi, paralotnie, lot helikopterem i balonem, sztuczne lodowisko, hokej, tory saneczkowe, naturalna ściana wspinaczkowa, nurkowanie pod lodem, wędrówki na rakietach, skutery śnieżne.
  Na terenach Portes du Soleil także po zachodzie słońca można szaleć na stokach, zjeżdżać na sankach, brać udział w wyprawach na nartach śnieżnych.

  Zwiedzanie:
  W Les Gets smakosze czekolady koniecznie powinni udać się do atelier z czekoladą. Osoby zainteresowane okolicą i tradycją mogą odkrywać tajniki wyrobu lokalnych serów lub wybrać się w podróż górskim pociągiem. Jest tu także muzeum muzyki i instrumentów. XII-wieczne Opactwo Abondance – położone w górach w les Préalpes du Chablais w 1875 r. zostało wpisane, jako pierwszy w Sabaudii budynek, na listę zabytków historycznych. Każdy, kto chce poznać uroki życia górskiego oraz skosztować lokalnego sera powinni odwiedzić La Maison du Val. Warto odwiedzić typową sabaudzką wioskę Le Biot lub wioskę Lindarets.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  La Chapellane – w Chapelle d’Abondance – zawody w narciarstwie biegowym dla kobiet i mężczyzn (różne dystanse i kategorie wiekowe). Wiele zawodów narciarskich, we freestylu, dla każdego.
  Festiwal Jazzu w Avoriaz jest jednym z największych festiwali tego gatunku we Francji.
  La Grandem Odysie Savoir-Mont Blanc – wielkie zawody psich zaprzęgów. Impreza odbywa się w styczniu, trwa kilka dni i składa się z czterech etapów. Latem natomiast organizowanych jest wiele zawodów dla rowerzystów. Mountain Bike – letnie zawody rowerowe, w trakcie których uczestnicy muszą pokonać kilka odcinków.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Specjalne, zniżki, przygotowane trasy, dużo szkółek i wiele atrakcji. 4 stacje odznaczone są specjalną gwiazdą Famille plus Montagne - Châtel, La Chapelle d'Abondance, Les Gets, Morzine. Wiele tras i terenów zaadaptowanych specjalnie dla najmłodszych narciarzy. Avoriaz – na specjalnie przygotowane trasy wjeżdża się gondolką. Châtel to idealny ośrodek dla rodzin z dziećmi – trasy saneczkowe, śnieżne parki rozrywki, doskonale przygotowane trasy i wyciągi. W centrum stacji Champéry specjalny teren dla dzieciaków z tunelami, garbami i obręczami. Parc des Neiges niedaleko centrum Morgins – specjalnie wyznaczony teren dla dzieci uczących się jeździć na nartach.

  Rozrywka:
  W Les Gets w Le Grand Cry na dzieci czekają narciarskie atrakcje tematyczne – traperzy i Indianie –specjalnie przygotowane, łatwe trasy, wioska indiańska, traperski namiot. Animatorzy zapewniają dzieciom doskonałą rozrywkę.
  Abondance zapewnia dzieciom całą masę atrakcji i animacji: przyrodniczych, muzycznych, sportowych, artystycznych, kulturalnych. Bogaty kalendarz imprez nie tylko nie pozwoli dzieciakom się nudzić, ale na pewno rozwinie ich zainteresowania różnymi tematami.

  Opieka nad dziećmi:
  Avoriaz – Village des Enfants, przedszkole i szkółka narciarska i snowboardowazapewnia dzieciom w różnych grupach wiekowych dobrą opiekę i świetnie wykwalifikowaną kadrę. Szkółki i przedszkola narciarskie dla dzieci w różnym wieku. Ośrodki oznaczone gwiazdą Famille plus Montagne posiadają wiele szkółek i przedszkoli narciarskich dla dzieci w różnym wieku.
  Przedszkole: Avoriaz - „Les P’tits Loups”, od 3 miesięcy do 5 lat; Châtel - „Les Mouflets” od 3 do 6 lat; Les Gets - „Les Fripouilles” od 3 miesięcy do 4 lat oraz „Le Club des P’tits Montagnys” (ESF), 4 - 12 lat; Morzine - „L’Outa” od 3 miesięcy do 6 lat; narciarskie przedszkole: Avoriaz - ESF, od 4 lat; Châtel - od 4 lat; Les Gets - „Fantaski” (ESF) od 3 do 5 lat oraz „L’Ile des enfants”, od 3 lat; Morzine - „Les Piou-Piou” od 3 do 12 lat; szkółka narciarska: Avoriaz - „Village des Enfants” od 3 do 16 lat oraz „Village Snowboard” od 6 do 16 lat; Châtel - 6 szkół narciarskich oraz „Village des Marmottons”, lekcje dla dzieci od 3 lat; Les Gets - od 5 lat; Morzine - od 5 lat; parki zabaw zimowych, tory saneczkowe, liczne rozrywki.

 • Informacje dodatkowe


  • www.portesdusoleil.com
  • www.avoriaz.com
  • www.lesgets.com
  • www.abondance.org
  • www.chatel.com
  • www.lachapelle74.com
  • www.valleedaulps.com
  • www.morzine-avoriaz.com
  • Karnet Les Portes du Soleil obejmuje wszystkie ośrodki w regionie. Karnet Les Gets-Morzine, karnet Abondance, karnet Châtel.

Francja - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady deszczu
  17°C
  opady:
  5.32 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  97%
  widoczność:
  6070 km
  ciśnienie:
  1014hPa
  wiatr:
  246°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:58
  zach. słońca:
  21:24
 • Pochmurno
  min.13°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  254°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:59
  zach. słońca:
  21:23
 • Pochmurno
  min.12°C max.29°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  279°   5 km/h
  wsch. słońca:
  06:00
  zach. słońca:
  21:22
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.30°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  292°   3 km/h
  wsch. słońca:
  06:01
  zach. słońca:
  21:21
 • Pochmurno
  min.16°C max.28°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  241°   9 km/h
  wsch. słońca:
  06:02
  zach. słońca:
  21:21

klimat w Francja

Francja - kiedy na wakacje?

 • Najlepszymi miesiącami na urlop we Francji są lipiec i sierpień.
 • Plażowanie we Francji możliwe jest od czerwca do września nad Morzem Śródziemnym. Najcieplej jest w regionie Perpignan i na Korsyce – w tym okresie termometry wskazują powyżej 25 ºC.
 • Nad Oceanem Atlantyckim temperatura od czerwca do września zazwyczaj przekracza 20 ºC (z wyjątkiem okolic Brest), jednak woda może być zbyt zimna na kąpiel.
 • Wycieczki objazdowe i zwiedzanie można zaplanować zarówno na wiosnę jak i lato, kiedy to możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody.

We Francji mamy do czynienia z niezwykłym zróżnicowaniem klimatycznym, spowodowanym wpływami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego oraz różnych pasm górskich. Najcieplejszym regionem jest południowe wybrzeże, gdzie czeka nas słoneczna i ciepła pogoda oraz niewielka ilość deszczu (głównie jesienią i zimą). Na zachodzie dominuje klimat oceaniczny z dużą ilością deszczu i łagodną zimą. Lato bywa tam chłodne. Nieco cieplej i słoneczniej jest na wyspach bretońskich. Woda Oceanu Atlantyckiego pod względem temperatury raczej nie zachęca do kąpieli - maksymalnie możemy spodziewać się ok. 20 ºC w południowej części wybrzeża Atlantyckiego, w okolicach Royan. W centrum kraju (okolice Paryża, Basen Loary, Szampania) latem jest zdecydowanie cieplej, a zimą chłodniej i bardziej sucho niż na wybrzeżu. Z kolei północno-wschodnia Francja znajduje się w obszarze klimatu kontynentalnego, z ostrą zimą i gorącym latem.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,4,6,11,13,15,15,11,8,3,0,5,8,12,16,21,25,27,26,23,17,10,7,2.5,4.0,8.0,11.0,16.0,19.0,21.0,20.5,17.0,12.5,6.5,3.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
244578876422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
107,93,94,88,97,117,92,119,127,96,107,95,83,77,72,75,71,69,68,74,80,83,81,81
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
13121420141381120201012
Powered by: