Galbier Thabor już od 511 zł

Galbier Thabor

Przewodnik narciarski: Francja

Wyciągi narciarskie:

 • 0
 • 14
 • 17
 • 2
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
150 km 38.5 km 96.5 km 15 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień29 - 33   €26 - 33   €
6 dni146 - 163   €130 - 163   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1790 km
najdłuższa trasa: dł. 12 km , z różnicą poziomów 1050 m
homepage: www.galibier-thabor.com
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Galbier Thabor

Ośrodek położony na granicy Alp Północnych i Południowych. Takie umiejscowienie gwarantuje puszysty śnieg Alp Północnych oraz gorące słońce Alp Południowych. Region oferuje turystom 150 km tras, 1600 hektarów terenu narciarskiego, 1170 maksymalnej różnicy poziomów. Codziennie 250 osób dba o bezpieczeństwo i komfort narciarzy na stoku, prawidłowe działanie sprzętu, ekologię. Dużą zaletą tego regionu jest to, ze ponad 70% tras położonych jest powyżej 2000 m n.p.m. A pewny śnieg gwarantuje dodatkowo ponad 400 armatek śnieżnych. Swą nazwę region zawdzięcza dwóm trzytysięcznikom, które znajdują się przy Valloire i Valmenier. Cały region oferuje ponad 80 tras o różnym stopniu trudności. Valmenier i Valloire to mniejsza, piękna wersja Trzech Dolin.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Valloire, Valmeinier, St Sorlin d'Arves, St. Jean d'Arves i St Colomban des Villards. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Valloire
  Stacja narciarska z ponad 100-letnią tradycją oferuje turystom szeroką bazę noclegową: hotele, pokoje przy rodzinach, rezydencje, górskie chatki, rodzinne hotele.

  Valmenier
  Valmenier to przepiękny teren narciarski położony w pełnej słońca dolinie Maurienne-Tal, pośrodku Parku Narodowego Les Ecrins i Ventoise. Miasteczko zawdzięcza swą nawę bogactwom mineralnym i kopalniom, które się otwierało wiele lat temu. To miejsce ma długą historię opierającą się głównie na rolnictwie. Sielankową historię przerywały epidemie i wojny. Pierwszy wyciąg otwarto tu na przełomie 73/74 r. Valmenier 1500 zachowało swój tradycyjny charakter. Valmenir 1800 jest bardziej nowoczesną stacją. Miejsca noclegowe na stoku, wszystkie atrakcje w pobliżu. Teren słynie także z przełęczy oraz z najwęższego przesmyku Alp.

 • Warunki narciarskie


  Galbier Thabor (Valloire i Valmeinier):
  Trasy położone są na wysokości 1430 – 2600 m n.p.m., przez co dobre warunki narciarskie panują tu od grudnia do kwietnia. Stoki o ekspozycji południowej oraz te niżej położone są dodatkowo naśnieżane.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Aż 25 % tras to trasy zielone. Długą, łatwą trasą jest 12-kilometrowa Selles. Zjazd przy różnicy poziomów 1050 m dostarczy wspaniałych widoków. W Valloire biegnie dobra zielona trasa Lutins w Crey du Quart, ma 3200 m długości, oraz nowa zielona trasa w ośrodku Grand Panorama.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Dużo czerwonych wymagających tras znajduje się w zachodniej części regionu oraz na zboczach Gramd Plateau. Dobrą czerwoną trasą jest Praz Viloette. Nartostrada biegnie od Le Crey du Quarto, szczytu położonego na wysokości 2534 m n.p.m. Aż 28 % tras to trasy niebieskie. Czerwone stanowią aż 35 % wszystkich tras, więc narciarze zaawansowani nie będą zawiedzeni.

  Narty dla zaawansowanych:
  Do najtrudniejszych czarnych tras należy Olympique, Dahu oraz Cascade. Do wymagających należą też nartostrady położone na zboczach góry La Setaz des Pres.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Na obszarze Sétaz mieści się AVRApark, czyli ćwiczebny teren do ratowania osób porwanych przez lawiny. Avrapark daje możliwość nauczenia się obsługi pipsów, co pozwala zwiększyć szanse na przeżycie podczas lawiny. Dobre free strefy dla narciarzy i snowboardzistów. Doskonałe warunki do freeride’u panują w zachodniej części regionu.
  Na obszarze Le Crey du Quarto można w specjalnej strefie speed-racing zone zmierzyć prędkość na stoku. W takich strefach można też nauczyć hamować, kontrolować drogę i prędkość.

  Freestyle:
  Duży snowpark przygotowany specjalnie dla osób zaawansowanych. Lac de la Veille jest płatny, a freestyle’owcy do dyspozycji mają half-pipe, ski-cross, air bag, handrails, slopestyle. W snowparku jest także cool zone. Wejściówka kosztuje 16 euro. W cenę wliczone są też wyciąg.

  Snowboarding dla początkujących:
  Przy łatwych trasach są także strefy easy dla snowboardzistów, gdzie na początkujących czekają małe skocznie, specjalnie przygotowane i wyprofilowane skręty.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Pomimo niewielu kilometrów tras biegowych, region z roku na rok zyskuje na popularności. Dużym atutem niewątpliwie są tu przewspaniałe krajobrazy. Biegacze mogą skorzystać z zaledwie 10 km tras. Do najciekawszych należy trasa biegnąca przez Valloire w kierunku Valmeinier, aż do Les 3 Croix.
  Dwa razy w tygodniu organizowane są także nocne przejazdy. Z tras można korzystać za darmo.

  Biegówki dla początkujących:
  Lekcje narciarstwa biegowego.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Po aktywnym dniu warto zjeść lokalne przysmaki (fondue, raclette i pierrade) w jednej z restauracji, wybrać się do baru, pubu na doskonałe regionalne wino. Knajpki przyciągają atmosferą i wystrojem. Osoby, które chcą się zrelaksować mogą spędzić i skorzystać z usług centrum Spa. W każdy piątek odbywa się targ, podczas którego kupić można regionalne produkty.

  Sporty zimowe:
  Po dniu spędzonym na stoku, każdy kto nie ma dość może zostać na specjalnie oświetlonym stoku do nocnych zjazdów. Tandemski to świetny wybór dla osób, które na nartach nie jeżdżą. W asyście, nawet one mogą cieszyć się urokami białego szaleństwa.

  Aktywny wypoczynek:
  W regionie znajduje się naturalne lodowisko o powierzchni 600 m2, skutery śnieżne, ścianka wspinaczkowa, wyprawy w rakietach śnieżnych, tor saneczkowy, loty paralotnią, kręgielnia i accro bunjy. Wiele szlaków do zimowych wędrówek. Organizowane są tutaj wyprawy na orientacje w terenie.

  Zwiedzanie:
  Warto skontaktować się z Office du Tourisme., by poznać lokalne skarby. W towarzystwie przewodnika animatora można tutaj poznać tajniki lokalnego życia, architekturę, rękodzieło, rolnictwo czy piękną miejscowość Beaufort. Do ciekawych miejsc regionu należy Espace Alu, czyli miejsce, w którym odkryć można tajemnice aluminium. Turyści dowiedzą się co ma wspólnego aluminium i Maurienne, kto przyczynił się do odkrycia aluminium, na czym polega wytwarzanie, jakie jest zastosowanie i jakie są inne materiały powiązane z aluminium.
  Miejscem godnym uwagi jest także grota śnieżna, w której znajdują się różne lodowe formacje.
  Zarówno dzieci i rodzice będą mieć frajdę podczas wyprawy na lokalne fermy. Można tam poznać alpejskie rolnicze życie i skosztować lokalnych produktów.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  W Valloire co roku organizowany jest międzynarodowy konkurs w rzeźbieniu w lodzie. W styczniu od 2004 r. odbywa się festiwal filmów krótkometrażowych. Największym wydarzeniem są mistrzostwa Francji w snowboardzie – Championat de France de Snowboard Nokia.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Dzieci do 5 roku życia zjeżdżają za darmo. Znajdują się też trzy ogródki śnieżne. Wyciąg orczykowy Verneyes jest za darmo przez cały rok.

  Rozrywka:
  Aż trzy tereny do uprawiania saneczkarstwa. Dla małych są także ogródki śnieżne. Do popularnych atrakcji należy Snake Gliss. Jest tu duży teren dla dzieci ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami.
  Dla dzieci organizowane są również wyprawy w rakietach śnieżnych, psimi zaprzęgami, a nawet z lamami w Valée d’Or. Podczas takiej wędrówki dzieci poznają piękno i tajniki alpejskiej przyrody. Maluchy mogą wybrać też kulturalną rozrywkę. W ośrodku jest kino, biblioteka, centrum multimedialne, sala z grami.
  Organizowane są świąteczne kiermasze i spektakle, czy są zawody dla dzieci w snowboardzie i narciarstwie.

  Opieka nad dziećmi:
  Żłobek dla maluchów od 3 do 35 miesiąca życia. Animatorki zapewnią dzieciom odpowiednie zajęcia i dostosują je do ich rytmu dnia. W Valmenier placówki oferują dzieciom od 3 do 9 lat świetną zabawę, opiekę profesjonalnej kadry. Do wyboru są dwie opcje: tylko opieka oraz opieka z kursem narciarstwa i opłatą za wyciągi. Opłata za wyciągi dotyczy dzieci powyżej 5 lat. Przedszkole otwarte jest od niedzieli do piątku.
  W Valloire - Les Aguilons to miejsce dla dzieci od 6 miesięcy do 6 lat. Istnieje możliwość dokupienia kursu narciarskiego. Są tu też ogródki śnieżne ESF i ESI. Dzieciaki mogą także spędzać czas i świetnie się bawić w klubie Les Loupiots. Zajęcia prowadzone są przez dyplomowaną kadrę.

 • Informacje dodatkowe


  • Znajdują się tu cztery trasy do slalomu.
  • Zniżki dla rodzin 2+2.
  • Lekcje narciarstwa i możliwość zjazdów dla niepełnosprawnych.
  • Skipass i petit train są darmowe.
  • Do karnetu potrzebne jest zdjęcie.
  • Wyciąg orczykowy Verneyes jest za darmo przez cały rok.
  • www.valmenier.com
  • www.valloir.com

Francja - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady deszczu
  17°C
  opady:
  5.32 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  97%
  widoczność:
  6070 km
  ciśnienie:
  1014hPa
  wiatr:
  246°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:58
  zach. słońca:
  21:24
 • Pochmurno
  min.13°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  254°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:59
  zach. słońca:
  21:23
 • Pochmurno
  min.12°C max.29°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  279°   5 km/h
  wsch. słońca:
  06:00
  zach. słońca:
  21:22
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.30°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  292°   3 km/h
  wsch. słońca:
  06:01
  zach. słońca:
  21:21
 • Pochmurno
  min.16°C max.28°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  241°   9 km/h
  wsch. słońca:
  06:02
  zach. słońca:
  21:21

klimat w Francja

Francja - kiedy na wakacje?

 • Najlepszymi miesiącami na urlop we Francji są lipiec i sierpień.
 • Plażowanie we Francji możliwe jest od czerwca do września nad Morzem Śródziemnym. Najcieplej jest w regionie Perpignan i na Korsyce – w tym okresie termometry wskazują powyżej 25 ºC.
 • Nad Oceanem Atlantyckim temperatura od czerwca do września zazwyczaj przekracza 20 ºC (z wyjątkiem okolic Brest), jednak woda może być zbyt zimna na kąpiel.
 • Wycieczki objazdowe i zwiedzanie można zaplanować zarówno na wiosnę jak i lato, kiedy to możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody.

We Francji mamy do czynienia z niezwykłym zróżnicowaniem klimatycznym, spowodowanym wpływami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego oraz różnych pasm górskich. Najcieplejszym regionem jest południowe wybrzeże, gdzie czeka nas słoneczna i ciepła pogoda oraz niewielka ilość deszczu (głównie jesienią i zimą). Na zachodzie dominuje klimat oceaniczny z dużą ilością deszczu i łagodną zimą. Lato bywa tam chłodne. Nieco cieplej i słoneczniej jest na wyspach bretońskich. Woda Oceanu Atlantyckiego pod względem temperatury raczej nie zachęca do kąpieli - maksymalnie możemy spodziewać się ok. 20 ºC w południowej części wybrzeża Atlantyckiego, w okolicach Royan. W centrum kraju (okolice Paryża, Basen Loary, Szampania) latem jest zdecydowanie cieplej, a zimą chłodniej i bardziej sucho niż na wybrzeżu. Z kolei północno-wschodnia Francja znajduje się w obszarze klimatu kontynentalnego, z ostrą zimą i gorącym latem.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,4,6,11,13,15,15,11,8,3,0,5,8,12,16,21,25,27,26,23,17,10,7,2.5,4.0,8.0,11.0,16.0,19.0,21.0,20.5,17.0,12.5,6.5,3.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
244578876422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
107,93,94,88,97,117,92,119,127,96,107,95,83,77,72,75,71,69,68,74,80,83,81,81
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
13121420141381120201012
Powered by: