Les Sybelles już od 500 zł

Les Sybelles

Przewodnik narciarski: Francja

Wyciągi narciarskie:

 • 3
 • 48
 • 25
 • 0
 • 0
 • 0

Udogodnienia:

 • 1

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
310 km 189.1 km 108.5 km 12.4 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień20 - 38   €20 - 34   €
6 dni98 - 191   €98 - 162   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1772 km
homepage: www.sybelles.comfr/index.htm
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Les Sybelles

Jeden z największych ośrodków narciarskich we Francji. Les Sybelles położony jest w dolinie rzeki Arc, u podnóża Col de la Croix de Fer (2067 m n.p.m.), na obszarze czterech górskich grzbietów masywu Arran-Villards. Les Sybelles od lat dynamicznie się rozwija. Modernizacja ośrodka zawsze jednak odbywa się w taki sposób, by zachować harmonię z naturą i dbać o środowisko. Tereny są urozmaicone i doskonale połączone ze sobą, co sprawia, że jest dobre miejsce dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Na narciarzy czeka 310 km tras. Le Corbier i La Toussuire są większe od pozostałych czterech ośrodków.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: St François Longchamp, Valloire, Valmeinier, Alpe d’Huez i Oz en Oisans. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  La Toussuire (1300m - 2296m):
  Ośrodek, pomimo sporych rozmiarów, zachował swój rodzinny, alpejski charakter. Dodatkowym atutem jest przepiękna panorama gór rozciągająca się z każdego zakątka La Toussuire oraz duże nasłonecznienie. W miasteczku można cieszyć się bezkresnym śniegiem i przyjemnością płynącą ze zjazdów.

  Le Corbier (1550 – 2265 m n.p.m.):
  To stacja w 100% skis aux pieds – możliwość poruszania się bez odpinania nart. Wszystkie miejsca noclegowe dają bezpośredni dostęp do wyciągów, a stacja jest wyłącznie dla pieszych. Le Corbier posiada gwiazdę Famille Plus, co oznacza, że jest to ośrodek przyjazny rodzicom z dziećmi. Podczas gdy dorośli mają możliwość odpoczywania na słonecznym tarasie, dzieci mogą bawić się na świeżym powietrzu, na w pełni zabezpieczonym terenie.

  Saint Jean d’Arves (1550 – 2265 m n.p.m.):
  Piękna alpejska wioska z tradycjami i drewnianą architekturą jest doskonale wkomponowana w górski krajobraz.

  Saint Sorlin d’Arves (1550 – 2620 m n.p.m.):
  To dość nowoczesny ośrodek narciarski, ale także malowniczo położona sabaudzka miejscowość turystyczna, która została odznaczona gwiazdą „Famille Plus”. Oprócz świetnej rodzinnej infrastruktury, dobrych terenów narciarskich znajdują się tutaj restauracje serwujące pyszne lokalne specjały. Saint Sorlin i jego drewniana architektura pięknie wkomponowana w białe stoki wyróżnia to miejsce od innych w Les Sybelles. Miejscowość usytuowana jest u podnóży lodowca l'Etendard

  St. Colomban des Villards:
  Pośród gór i rwących strumieni położona jest urocza alpejska wioska Saint Colomban des Villards. Odnaleźć tam można typową sabaudzką architekturę, przyjazną atmosferę i górski klimat.

  Les Bottières:
  Wioska położona poniżej La Toussuire. Stacje są połączone ze sobą wyciągiem, więc bez problemu można korzystać ze wszystkich udogodnień większego ośrodka.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Panują tu doskonałe warunki dla początkujących narciarzy jak i dla rodzin z dziećmi. Najbardziej rozległy obszar do nauki znajduje się tuż przy Le Corbier. Również w wyższych partiach są łagodne zielone stoki: Traversée z Pointe du Corbier (2265 m n.p.m.), Tétras z dolnej stacji wyciągu Pointe du Corbier, przechodząca w Tortue, której końcowy odcinek jest oznakowany na niebiesko. Na terenie La Toussuire początkujący znajdą dwa krótkie stoki ćwiczebne nad centrum miasteczka.
  Nieco dłuższych łatwych tras można szukać na terenie St Sorlin d’Arves. Warto wybrać zieloną Boulevards. Najwięcej niebieskich tras na terenie La Toussuire. Najdłuższe zjazdy tego obszaru to Gorges i Marolay ze szczytu Le Marolay (2041 m n.p.m.) lub Crêtes bellard z Tête de Bellard (2225 m n.p.m.). Długim zjazdem na terenie St Colomban des Villards jest Techette biegnąca z Mont Cuinat (2078 m n.p.m.). Interesujące są trasy wiodące przez najwyższe partie terenu Sybelles: w St Sorlin d’Arves - Cols des Lacs biegnąca z najwyższego szczytu Les Perrons (2620 m n.p.m.) lub trasy z L’Ouillon (2431 m n.p.m.) np. Longe combe oraz Ouillon 2.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Teren głównie dla średniozaawansowanych narciarzy. Najlepsze na całym obszarze są czerwone trasy ze szczytu Les Perrons na terenie St Sorlin d’Arves. Warto zjechać Super G, Tufs lub Vallons. Czerwone trasy w Le Corbier i La Toussuire są krótsze i łagodniejsze. Do najciekawszych zjazdów należą Frite z Pointe du Corbier, Grand Truc z Le Grand Truc (2210 m n.p.m.) aż do Les Bottières. Warto zjechać także nartostradą l’Ouillon 1 z centralnego szczytu L’Ouillon oraz z Col de Bellard w kierunku St Colomban des Villards.

  Narty dla zaawansowanych:
  W Les Sybelles jest niewiele czarnych tras. Wśród nich warto wybrać bardzo dobrze przygotowaną, trudną Casse Pipe biegnącą z Pointe du Corbier. Trasa oznakowana jest jako czarna, choć niektórzy klasyfikują ją jako czerwoną. Najbardziej interesujący i najtrudniejszy zjazd terenu Les Sybelles to Vallée Perdue z Grande Verdette nad La Toussuire w kierunku doliny dzielącej Le Corbier i La Toussuire. Dla osób wymagających pozostają trudne warianty zjazdów pozatrasowych.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Świetne warunki na l'Ouilon, Bellard i Grand Truc.

  Freestyle:
  W Les Sybelles znajduje się Sy’x Park położony na 2100 – 2300 m n.p.m. ma dwie strefy: dla początkujących i pewnych freestyle’owców. Snowpark wyposażony jest m.in. tables, slides i jumps położony jest na zboczach l’Ouillon. W regionie jest też boardercross i halfpipe.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Les Sybelles oferuje zaledwie 39 km tras biegowych. Osoby, które pierwsze kroki w biegówkach mają już za sobą mogą doskonalić swe umiejętności w Le Corbier - jest tam dobra 2 km trasa położona na 1600 - 1700 m n.p.m. Niewątpliwym atutem tej nartostrady jest przepiękny widok. Zaawansowani biegacze powinni wybrać 6-kilometrowe trasy Garney et Lombardaz w Le Corbier oraz Champ Perousaz w Le Toussuire. Trasy Les Sybelles są dobre zarówno dla osób preferujących styl klasyczny, jak i łyżwowy.
  W Le Corbier w dole stacji znajduje się węzeł łączący miasteczko z La Toussiure. W La Toussiure znajduje się pętla wyjazdowa ze stacji. W Saint Sorlin są trzy pętle wysokościowe: zielona, niebieska i czerwona.

  Biegówki dla początkujących:
  Dobre tereny, by zacząć swą przygodę z nartami biegowymi są w pobliżu Saint Sorlin.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  W całym Les Sybelles znajduje się wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. W Saint Sorlin jest raczej spokojnie. Turyści mogą odpocząć w restauracjach przy pysznych lokalnych specjałach. Jest też kręgielnia. W pubach można zagrać w bilard i lotki. Miłośnicy nocnych szaleństw mogą wybrać się do dyskoteki „D’Sybell Club“. W Les Sybelles są także kina. W regionie często organizuje się koncerty, spektakle, eventy tematyczne. Osoby chcące cieszyć się spokojem i relaksem mogą wybrać się do sauny, na masaże czy basen.

  Sporty zimowe:
  Les Sybelles oferuje sporo możliwości aktywnego spędzania czasu: wędrówki w rakietach śnieżnych, wyprawy psich zaprzęgów, quady, paralotnie.

  Aktywny wypoczynek:
  Na stoku można poszaleć jeszcze na urządzeniach takich jak Yooner, Snowscoot, Skwal.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  W każdym z ośrodków Les Sybellles znajdują się strefy i udogodnienia dla początkujących: specjalne wyznaczone strefy i wyciągi. Ogródki śnieżne, w których dzieci mogą oswoić się z nartami. Maluchy do 5 roku życia nie płacą za karnet.

  Rozrywka:
  Wiele atrakcji dla dzieci: teren do zjazdów na sankach, organizowane są bitwy śnieżne.

  Opieka nad dziećmi:
  Narciarskie przedszkole dla dzieci od 3 do 5 lat w Le Corbier; w La Toussuire „Les Castors” przyjmująca dzieci od 3 do 7 lat; w St Sorlin d’Arves dla dzieci od 3,5 roku; St Jean d’Arves - od 4 do 6 lat. Szkółka narciarska: Le Corbier - od 5 lat; La Toussuire - od 3 lat; St Jean d’Arves - od 6 lat.

 • Informacje dodatkowe


  • Sorlin słynie z wyrobu tradycyjnych serów.
  • Korzystne ceny karnetów dla rodzin 2+2. Skipassy typu mains libres.
  • www.lessybelles.com

Francja - prognoza pogody

 • Pochmurno
  8°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  clear sky%
  wilgotność:
  87%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  996hPa
  wiatr:
  260°   7 km/h
  wsch. słońca:
  07:10
  zach. słońca:
  18:26
 • Pochmurno
  min.3°C max.6°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  260°   2 km/h
  wsch. słońca:
  07:08
  zach. słońca:
  18:27
 • Umiarkowane opady śniegu
  min.2°C max.5°C
  opady:
  3.04 mm
  wiatr:
  271°   3 km/h
  wsch. słońca:
  07:06
  zach. słońca:
  18:28
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.3°C max.5°C
  opady:
  0.17 mm
  wiatr:
  325°   3 km/h
  wsch. słońca:
  07:04
  zach. słońca:
  18:30
 • Częściowe zachmurzenie
  min.-1°C max.10°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  35°   5 km/h
  wsch. słońca:
  07:02
  zach. słońca:
  18:31

klimat w Francja

Francja - kiedy na wakacje?

 • Najlepszymi miesiącami na urlop we Francji są lipiec i sierpień.
 • Plażowanie we Francji możliwe jest od czerwca do września nad Morzem Śródziemnym. Najcieplej jest w regionie Perpignan i na Korsyce – w tym okresie termometry wskazują powyżej 25 ºC.
 • Nad Oceanem Atlantyckim temperatura od czerwca do września zazwyczaj przekracza 20 ºC (z wyjątkiem okolic Brest), jednak woda może być zbyt zimna na kąpiel.
 • Wycieczki objazdowe i zwiedzanie można zaplanować zarówno na wiosnę jak i lato, kiedy to możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody.

We Francji mamy do czynienia z niezwykłym zróżnicowaniem klimatycznym, spowodowanym wpływami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego oraz różnych pasm górskich. Najcieplejszym regionem jest południowe wybrzeże, gdzie czeka nas słoneczna i ciepła pogoda oraz niewielka ilość deszczu (głównie jesienią i zimą). Na zachodzie dominuje klimat oceaniczny z dużą ilością deszczu i łagodną zimą. Lato bywa tam chłodne. Nieco cieplej i słoneczniej jest na wyspach bretońskich. Woda Oceanu Atlantyckiego pod względem temperatury raczej nie zachęca do kąpieli - maksymalnie możemy spodziewać się ok. 20 ºC w południowej części wybrzeża Atlantyckiego, w okolicach Royan. W centrum kraju (okolice Paryża, Basen Loary, Szampania) latem jest zdecydowanie cieplej, a zimą chłodniej i bardziej sucho niż na wybrzeżu. Z kolei północno-wschodnia Francja znajduje się w obszarze klimatu kontynentalnego, z ostrą zimą i gorącym latem.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,4,6,11,13,15,15,11,8,3,0,5,8,12,16,21,25,27,26,23,17,10,7,2.5,4.0,8.0,11.0,16.0,19.0,21.0,20.5,17.0,12.5,6.5,3.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
244578876422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
107,93,94,88,97,117,92,119,127,96,107,95,83,77,72,75,71,69,68,74,80,83,81,81
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
13121420141381120201012
Powered by: