Serre Chevalier już od 500 zł

Serre Chevalier

Przewodnik narciarski: Francja

Wyciągi narciarskie:

 • 3
 • 28
 • 21
 • 5
 • 2
 • 0

Udogodnienia:

 • 2

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
250 km 70 km 130 km 50 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień27 - 44   €24 - 44   €
6 dni188 - 208   €168 - 208   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1760 km
homepage: www.serre-chevalier.comhiver
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Serre Chevalier

Region narciarski w pobliżu granicy z Włochami charakteryzuje się doskonałymi warunkami pogodowymi: słońce świeci tu aż 300 dni w roku a mikroklimat sprawia, że śniegu jest pod dostatkiem. Dodatkowym atutem jest aż 130 hektarów terenów narciarskich, 250 km tras, z których część porośnięta jest drzewami. Serre Chevalier to przede wszystkim idealne miejsce dla osób średniozaawansowanych. Kolejnym atutem są tereny do freeride’u. Serre Chevalier słynie także z obszaru, na którym znajduje się AVRA park. Kurort zachował swój tradycyjny alpejski klimat i zabudowę.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Serre Chevalier, Villeneuve la Salle, Montgenèvre, Puy Saint Vincent, Valloire, Valmeinier, Valfréjus i Les Deux Alpes. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Briançon:
  Położone na 1326 m n.p.m. jest najwyżej położonym miasteczkiem w Unii Europejskiej. Panuje tutaj wyjątkowy mikroklimat i duże nasłonecznienie. Briançon ma bogatą historię i kulturę, znajduje się tutaj wiele fortyfikacji, dawnych mostów, zabytkowych budowli. Zimą miasteczko jest znane jako Serre Chevalier 1200.

  Villenueve la Salle:
  Miasteczko położone jest na 1300 m n.p.m. Zimą staje się popularną stacją narciarską regionu Serre Chevalier. Dominują tu łatwe i średnio trudne stoki. Teren doskonale nadaje się do jazdy poza trasami – jest to największy sektor.

  Chantemerle:
  Stacja narciarska regionu Serre Chevalier polecana jest głównie dla narciarzy średniozaawansowanych. Najmniejszy sektor Serre Chevalier.

  Le Monetier les Bains:
  Miejscowość znana z dobrej kuchni i warunków do jazdy poza trasami. Z Le Monêtier do Villenueve wiedzie czerwona trasa. Mniej zaawansowani, niepewni narciarze powinni skorzystać ze skibusa.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Specjalnie wyznaczone tereny dla początkujących znajdują się na stokach o małym nachyleniu. We wszystkich czterech sektorach są bardzo dobre warunki dla początkujących narciarzy. Najlepsze zielone trasy znajdują się w Villenueve powyżej Fréjus. Poniżej trasy bywają trudniejsze. W Le Monêtier łatwe trasy są na wysokości stacji narciarskiej.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  Zdecydowanie dominują tu czerwone trasy. Sporo także zjazdów oznakowanych na niebiesko. Wszystkie dobrze przygotowane i ratrakowane. W Le Monêtier dominują przyjemne, ciche trasy między drzewami. Osoby lubiące przygody i wyzwania powinny zjechać trasą Cucumelle w Villenueve – długa piękna czerwona trasa. Inne godne polecenia trasy to Aya i Clos Galliard w Le Monêtier. Przy Chantemerle dominują szybkie zjazdy.

  Narty dla zaawansowanych:
  Narciarze zaawansowani koniecznie muszą spróbować swych sił na trasie Luca Alphanda – urodzonego w Serre Chevalier trzykrotnego zwycięzcy Alpejskiego Pucharu Świata. Warto zjechać także trasą Casse du Boeuf wiodącą do Villenueve. Obie trasy są utrzymane w doskonałym stanie, często ratrakowane. Trudny teren dla freeriderów to La Vocie Jackson dostępny z wyciągu krzesełkowego L’Yert. Brut de Neige to dziewięć wyznaczonych i zabezpieczonych tras wymagających dużych umiejętności. Trasy nie są ratrakowane.
  Sporo bardzo trudnych zjazdów poza trasą np. z la Tête de Grand Pré do Villeneuve, z l’Yert do Le Monêtier lub wymagająca nie lada umiejętności i żelaznej kondycji Vallons de la Meije z lodowca na zboczach szczytu Meije (3983 m n.p.m.) do La Grave w dolinie Romanche.

 • Snowboard i Freerideing


  Freeride:
  Bardzo dobre warunki do jazdy poza trasami. Specjalny, znany w Europie AVRA park pozwala początkującym freeriderom ćwiczyć i czuć się bezpiecznie. AVRA to skrót od francuskiego Appareils de Recherche de Victimes d’Avalanche – to francuski system wyszukiwania osób zasypanych przez lawiny.
  Naturalne tereny wraz z przeszkodami są najlepsze dla zaawansowanych snowboardzistów. Dobre tereny także dla początkujących snowboardzistów. Najmniej dla średniozaawansowanych.

  Freestyle:
  Snowpark położony w sercu terenu narciarskiego w Villenueve na wysokości 2200 m n.p.m. Teren podzielony jest na trzy strefy: podstawową, średniozaawansowaną oraz zaawansowaną. Dodatkowo znajduje się to CoolZone, grill, a cały teren jest nagłośniony. W strefie podstawowej jest 10 modułów: 3 zielone tables, 2 niebieskie tables, bonker, boxy i rails. Strefa dla średniozaawansowanych posiada 9 modułów: bonker, tables, boxy, rail, z-rail, wale box. Zaawansowani freestyle’owcy mogą liczyć na 7 modułów: 1 air bag, 1 pole-jam, 1 Rainbow-rail, Bonker, C-rail, 1 S-box oraz rail czarny.
  Ciekawostką jest strefa video – film ze swym zjazdem można obejrzeć na dużym ekranie, a kopię wziąć do domu. Teren dostępny dla osób o różnym poziomie zaawansowania jest także popularny wśród rodzin z dziećmi oraz grup przyjaciół.
  MeleZone – snowpark w sercu lasu w Villeneuve z wieloma drewnianymi i śnieżnymi atrakcjami. Odpocząć i zjeść można przy jednym ze stołów piknikowych.
  FunnyCross – naturalna trasa w wąskiej dolinie Col de Prorel.
  W Chantemerle znajduje się boardercross do którego można się dostać wyciągiem krzesełkowym z Grand Serre i z des Comber. Jest to parcours z 9 zróżnicowanymi wirażami, modułami przy różnicy poziomów 80-100 m. Znajduje się tutaj jeszcze terrain park dla każdego. W Briançon mieści się FunnyCross, do którego dotrzeć można wyciągami krzesełkowymi z Prorel i z Rocher Blanc oraz orczykowym z Serre Blanc. To parcours położony w naturalnej dolinie, wyposażony w moduły. Różnica poziomów od 80 do 100 m.

  Snowboarding dla początkujących:
  Szkoły snowboardingu francuskie i międzynarodowe. Kursy dla dzieci i dla dorosłych. Lekcje w dogodnych godzinach, w grupach lub indywidualne. Możliwość skorzystania z lekcji u prywatnych instruktorów.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Doskonałe warunki dla narciarzy biegowych, którzy mogą pokonać ten teren bez konieczności odpinania nart. Trasy często są położone między drzewami, co chroni biegaczy przed wiatrem.
  Warto przejechać doliną Guisane. Dodatkowo jest tu 8 węzłów, które doskonale nadają się do skatingu.
  45 km tras - 15 km tras łatwych, 20 km średnich, 10 km trudnych, głównie wzdłuż doliny między Villeneuve i Le Monêtier. Najdłuższa i najwyżej wytyczona trasa to trudna La Virade (26 km) na wysokości 1400 - 1620 m n.p.m. Chantemerle to najlepszy punkt startowy dla sieci tras biegowych w całym regionie.

  Biegówki dla początkujących:
  Lekcje narciarstwa biegowego.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  Smakosze kuchni lokalnej powinni udać się do Les Bains, ponieważ miejscowość ta słynie z pysznych dań i dobrych restauracji. Osoby zmęczone szusowaniem mogą udać się na masaż, do jacuzzi, łaźni tureckiej, solarium lub saunę. W Briançon oraz Le Monêtier Les Bains znajdują się także gorące źródła. Grand Bains to centrum relaksu na ponad 4500 m2 – baseny, termy, baseny z podgrzewaną wodą, solaria, sauny. To wspaniałe miejsce, by wypocząć po wyczerpującym dniu.
  W każdej miejscowości w regionie znajduje się kino. Jest też możliwość nauki jazdy maszyną do ratrakowania tras oraz lotu balonem z gorącym powietrzem.

  Sporty zimowe:
  Popularnością cieszy się tu snowkite, wyprawy w rakietach śnieżnych, śnieżne skutery, loty paralotnią z nartami.

  Aktywny wypoczynek:
  Szeroka oferta sportowa: lodowisko, snowkite, wspinaczka lodowa, jazda samochodem po lodzie, quady, jazda konnymi saniami, kryty basen, centrum fitness, siłownia, kręgielnia i bilard.

  Atrakcje turystyczne:
  Park Narodowy Les Ecrins to wspaniały teren na piesze wycieczki. Osoby spragnione wrażeń mogą wybrać się na lodową wspinaczkę.
  „In the Know In The Snow” to połączenie narciarstwa i kultury. Można się cieszyć zjazdami i poznawać dziedzictwo regionu. We wtorki i czwartki podczas szkolnych wakacji istnieje możliwość wieczornych zjazdów. Warto udać się także na imprezę Cols Porteurs – podczas tego 1,5 godzinnego spotkania poznać można tajniki okolicy oraz terenu narciarskiego.
  Briançon – ufortyfikowane miasto położone najwyżej w Europie. Warto spędzić tu choćby jeden dzień, by poznać tajemnice i historię tego wyjątkowego miejsca. Fortyfikacje Vauban wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W miasteczkach regionu wiele jest zabytkowych kościołów z XIV, XV i XVI w. W Briançon warto odwiedzić także Muzeum Historii Narciarstwa, stare kopalnie, dowiedzieć się jak energia wodna wykorzystywana jest w elektryczności.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Le Trail Blanc New Balance – zawody w biegu po śniegu organizowane od 2000 r.
  Przedświąteczny Festiwal „Le Monde Merveilleux de Noël’ organizowany od wielu lat głównie dla najmłodszych turystów.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Dzieci do 6 lat mogą jeździć za darmo. W 2008 r. region Serre Chevalier został odznaczony gwiazdą Famille Plus Montagne – ośrodek jest przyjazny rodzinom z dziećmi. Łatwe trasy na płaskich zboczach oraz tereny szkółek narciarskich doskonale nadają się dla maluchów. Są tu też wyciągi przeznaczone specjalnie dla dzieci.

  Rozrywka:
  Dla dzieci organizowane są wyprawy w rakietach śnieżnych, wyprawy do igloo, spotkania z trenerami psów husky. Maluchy mogą wziąć udział także w Four aux Enfants warsztatach, podczas których mogą upiec swój tort lub ciastka; zjeździe z pochodniami organizowanym podczas przez ESF szkolnych wakacji. W ośrodkach są także gry edukacyjne Kapla.
  Centrum rozrywek „Les Petits Aigles” dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat w Chantemerle. Rozrywki edukacyjne dla dzieci starszych m.in.: poznawanie historii i architektury miasta, warsztaty rzemiosła w Briançon.

  Opieka nad dziećmi:
  Wiele żłobków, mini-klubów dla dzieci. Liczne animacje, zajęcia pod okiem profesjonalnych opiekunów. Szkółki narciarskie dla dzieci. W każdym miasteczku jest odpowiedni ośrodek, w którym dzieci znajdą opiekę i rozrywkę. Warto wymienić Centre Aere w Chantemerle dla dzieci od 3 do 8 lat, École Européenne de l'Aventure (Europejska Szkoła Przygody) w Saint Chaffrey, przedszkole Les Eterlous w Monêtier Les Bains, przedszkole Les Poussins w Chantemerle, przedszkole Les Schtroumpf, Les P'tits Loups (od 3 miesięcy do 6 lat) w La Salle. Dzieci od 3 do 10 lat po lekcjach narciarstwa mogą bawić się w Anim'Enfants. Klub Les P'tits Trapeurs to świetna przygoda dla dzieci od 5 do 12 roku życia. Animatorzy organizują wiele gier i zabaw np. poszukiwanie skarbu, odkrywanie górskich sekretów, budowanie igloo.

 • Informacje dodatkowe


  • www.serre-chevalier.com/hiver/
  • Karnety i zniżki dla rodzin 2+2.
  • Karta Pass Partout daje wiele zniżek na wszelkie atrakcje w regionie.

Francja - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady śniegu
  0°C
  opady:
  5.35 mm
  zachmurzenie:
  overcast clouds%
  wilgotność:
  96%
  widoczność:
  1441 km
  ciśnienie:
  1003hPa
  wiatr:
  69°   11 km/h
  wsch. słońca:
  07:07
  zach. słońca:
  18:24
 • Pochmurno
  min.-8°C max.2°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  187°   2 km/h
  wsch. słońca:
  07:05
  zach. słońca:
  18:25
 • Umiarkowane opady śniegu
  min.-6°C max.-2°C
  opady:
  2.09 mm
  wiatr:
  311°   12 km/h
  wsch. słońca:
  07:03
  zach. słońca:
  18:27
 • Pochmurno
  min.-12°C max.0°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  340°   4 km/h
  wsch. słońca:
  07:01
  zach. słońca:
  18:28
 • Słonecznie
  min.-13°C max.1°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  161°   4 km/h
  wsch. słońca:
  06:59
  zach. słońca:
  18:29

klimat w Francja

Francja - kiedy na wakacje?

 • Najlepszymi miesiącami na urlop we Francji są lipiec i sierpień.
 • Plażowanie we Francji możliwe jest od czerwca do września nad Morzem Śródziemnym. Najcieplej jest w regionie Perpignan i na Korsyce – w tym okresie termometry wskazują powyżej 25 ºC.
 • Nad Oceanem Atlantyckim temperatura od czerwca do września zazwyczaj przekracza 20 ºC (z wyjątkiem okolic Brest), jednak woda może być zbyt zimna na kąpiel.
 • Wycieczki objazdowe i zwiedzanie można zaplanować zarówno na wiosnę jak i lato, kiedy to możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody.

We Francji mamy do czynienia z niezwykłym zróżnicowaniem klimatycznym, spowodowanym wpływami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego oraz różnych pasm górskich. Najcieplejszym regionem jest południowe wybrzeże, gdzie czeka nas słoneczna i ciepła pogoda oraz niewielka ilość deszczu (głównie jesienią i zimą). Na zachodzie dominuje klimat oceaniczny z dużą ilością deszczu i łagodną zimą. Lato bywa tam chłodne. Nieco cieplej i słoneczniej jest na wyspach bretońskich. Woda Oceanu Atlantyckiego pod względem temperatury raczej nie zachęca do kąpieli - maksymalnie możemy spodziewać się ok. 20 ºC w południowej części wybrzeża Atlantyckiego, w okolicach Royan. W centrum kraju (okolice Paryża, Basen Loary, Szampania) latem jest zdecydowanie cieplej, a zimą chłodniej i bardziej sucho niż na wybrzeżu. Z kolei północno-wschodnia Francja znajduje się w obszarze klimatu kontynentalnego, z ostrą zimą i gorącym latem.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-1,-1,1,3,9,11,12,14,10,7,0,-3,7,10,14,14,21,24,26,28,22,18,10,6,3.0,4.5,7.5,8.5,15.0,17.5,19.0,21.0,16.0,12.5,5.0,1.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
577779888655
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
61,31,74,91,61,89,63,44,79,108,39,51,64,60,60,63,63,60,57,59,62,71,69,63
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
948111210911810105
Powered by: