L’Espace Killy (Val d’Isère i Tignes) już od 578 zł

L’Espace Killy (Val d’Isère i Tignes)

Przewodnik narciarski: Francja

Wyciągi narciarskie:

 • 3
 • 22
 • 32
 • 4
 • 4
 • 2

Udogodnienia:

 • 4

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
300 km 198 km 75 km 27 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień39 - 42   €31 - 34   €
6 dni192 - 208   €154 - 167   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - kwiecień
odległość z Warszawy: ok. 1720 km
najdłuższa trasa: Génépy, dł. 5.5 km , z różnicą poziomów 913 m
homepage: www.valdisere.com
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

L’Espace Killy (Val d’Isère i Tignes)

Espace Killy i jego dwa ośrodki Val d’Isère i Tignes oferują narciarzom 300 km tras i aż 10 tys. ha terenów górskich. Nazwa regionu pochodzi od słynnego narciarza, olimpijskiego mistrza Jean Claude'a Killy, który właśnie tutaj szlifował swe umiejętności. Region położony w Parku Narodowym Vanoise przyciąga malowniczymi trasami. Espace Killy uważany jest za jeden z najpiękniejszych terenów narciarskich w Europie. Ponadto dwa lodowce gwarantują doskonałe warunki śniegowe. Tignes to teren idealny dla narciarzy, którzy dopiero zaczynają swą alpejską przygodę. Wszystkie trasy są doskonale przygotowane a sieć wyciągów zmodernizowana. Dodatkowym atutem jest obsługiwany przez wyciągi teren do freeride’u.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Tignes, Val d'Isere i La Daille. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową oraz bogatą ofertę gastronomiczną.

 • Trasy i wyciągi narciarskie


  Tignes (2100 m n.p.m.):
  Stosunkowo nowa stacja tzw. z probówki. Ponad połowa tras regionu znajduje się w Tignes i okolicach. Dominują tu trasy zielone i niebieskie, więc ośrodek cieszy się popularnością głównie wśród początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi. Tignes to w zasadzie pięć miejscowości Val Claret, Tignes Le Lac, Le Lavachet, Tignes Les Boisses oraz Tignes Les Brévières. Pierwsze trzy położone są na wysokości 2100 m n.p.m. a dwie pozostałe trochę niżej. Dodatkowym atutem są hotele położone bezpośrednio na stoku oraz bliskość karuzeli narciarskiej.

  Val d’Isère (1840 m n.p.m.):
  Ośrodek zbudowany na miejscu sabaudzkiej wioski, rozbudowywał się w taki sposób, że wioska stanowi teraz jego centrum. Na obrzeżach znajdują się znacznie nowocześniejsze budynki. Stacja posiada pawie stuletnią narciarską tradycję. Val d’Isère charakteryzuje się doskonałymi stokami do freeride’u, ski tourningu. Dzięki lodowcom Pissaillas oraz Grand Motte można tu zjeżdżać także latem. W tym ośrodku jest także wiele bardziej wymagających tras.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  W całym regionie jest aż 198 kilometrów tras zielonych, więc początkujący narciarze mają w czym wybierać. Najdłuższa trasa to łatwa, 5,5-kilometrowa Génépy. Najlepsze tereny dla początkujących są w Tignes. Warto udać się na teren Col du Palet lub powyżej Tignes Le Lac. Łatwe trasy na nasłonecznionych stokach i charakterze krajobrazowym są na zboczach Bellevarde. Warto wspomnieć o Verte schodzącej do La Daille i Tête de Solaise. Łatwe trasy są również na wysokości 3300 m w masywach Fornet i Pisaillas z panoramą na Haute Maurienne. Malownicze trasy dla początkujących prowadzą przez modrzewiowe lasy np. Chardons i Mélèzes. Rozciąga się z nich piękny widok na jezioro Chevril.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  W Tignes jest kilka wymagających czerwonych zjazdów. Należy ich szukać w dolnie Villon de la Sache, na zboczach Le Grand Motte oraz w okolicach Les Ves. Warto wybrać zjazdy z Bellevarde zjazd do Tignes (trasa dla narciarzy zaawansowanych lub średniozaawansowanych) lub przez Le Borsat Express i Col de Fresse. Szczególnie polecany jest obszar Madeleine, Arcelle i Manchet oraz trasy: Glaciers, L i Mattis - łatwiejsze o nasłonecznionych stokach. W regionie są także czerwone trasy dla bardziej wymagających.

  Narty dla zaawansowanych:
  27 km czarnych tras pozwala ekspertom cieszyć się zjazdami. Najtrudniejszą trasą w Val d’Isère jest La Face de Belvedere a w Tignes - Le Vallon de la Sache, ma 2,8 km długości przy 770 m różnicy poziomów. W Val d’Isère trudne nartostrady znajdują się na lodowcu Sources de l’Isère. Słynna olimpijska Face de Bellevarde to trasa, na której rozegrano bieg zjazdowy mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Albertville (3 km długości). Dla narciarzy udostępniona jest łatwiejsza wersja tego zjazdu. Trudna jest też trasa Orange łącząca Rocher de Bellevarde z miejscowością La Daille, gdzie rozgrywany jest bieg zjazdowy podczas zawodów pucharu świata oraz trasa OK, na której rozgrywane są giganty. Z Aiguille Percée do Tignes Les Brevieres biegnie trasa Sache o 1200 m różnicy poziomów, którą charakteryzują strome i bardzo trudne zbocza. Warto wybrać także zjazd na Face Nord biegnący z lodowca Grande Motte o 900 m różnicy poziomów. Jest to jeden z piękniejszych dzikich zjazdów regionu z doskonałym śniegiem.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Jeden z najlepszych na świecie terenów do freeride’u obsługiwanych przez wyciągi. Najlepsza z tras to Col Pers, która biegnie ze szczytu lodowca do stacji wyciągu Fornet. Znakomite warunki w Villon de la Seche, Lognan, Tour du Pramencou, Lavachet – Le Grand Balme. Słynne zjazdy freeride’owe z licznymi nieckami, stromymi rynnami i dzikimi zboczami znajdują się np. Grand Vallon na lodowcu Sources de l’Isère i w lodowcowej dolinie Prariond. Na ogromnym terenie do freeride’u, Le Spot, znajduje się m.in. boardercross. Uwaga! Snowboardziści nie mogą korzystać z wyciągu zaczepowego Fresse i wyciągu Souveraine w Villard Reculas

  Freestyle:
  W Tignes na freestyle’owców czeka snowpark dla osób o różnym stopniu zaawansowania z jumps, darmową big airbag i Shoot my Ride (system, który pozwoli oglądać swe skoki na dużym ekranie). Znajduje się tu także boardercross z wirażami, woopsami i bossem oraz mini boardercross. W Val d’Isère freestyle’owcy powinni udać się do Val Park, w którym mogą korzystać z wielu modułów: tables, hips, jumps różnych rozmiarów i o różnym stopniu trudności. Ponadto są tam wall, rail banane, rainbow kick, rail plat, dancefloor, barils. Odprężyć się można w comfort zone.

  Snowboarding dla początkujących:
  Lekcje snowboardu.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Na biegaczy czeka 44 km tras. Prawie połowa z nich znajduje się w Tignes. Jest także możliwość, latem skorzystania z 6 kilometrowej trasy na lodowcu Grand Motte. W Val d’Isère są także warunki do uprawiania skatingu. Lac d’Ouilette to trasa płatna ok. 10 euro, położona na ponad 2,5 tys. m n.p.m. Najtrudniejsza trasa wymagająca sporych umiejętności położona jest na 2900 m n.p.m. i ma 6 km długości. Warto wybrać się jeszcze 6,5-kilometrową trasą Machet. W obu ośrodkach wytyczone specjalne odcinki do biegu z psem.

 • Rozrywka


  Après-ski:
  W centrum sportowo rekreacyjnym można odpocząć na basenie, w saunie czy podczas masażu, hammam czy solarium. Znajduje się tutaj bardzo wiele barów, pubów także z muzyka na żywo, restauracji, w której serwują lokalne potrawy oraz otwarte do rana dyskoteki.

  Sporty zimowe:
  Możliwość wypraw w rakietach śnieżnych, w psich zaprzęgach, uprawiania paraglidingu, skikjoëringu, prowadzenia samochodu po lodzie, kartingu i jazdy rowerem po lodzie. Na terenach Espace Killy można też uprawiać skating oraz ski-joëringu. Parcours Acticross z pięcioma modułami i animacjami. W czasie ferii poczęstunek.

  Aktywny wypoczynek:
  Jest tu lodowisko, istnieje możliwość lotu helikopterem, paralotnią, wspinania się na lodospad. Miłośnicy adrenaliny mogą zanurkować w jeziorze Chevril. Na turystów czeka ciekawa oferta sportów halowych: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna. W centrum sportowo-rekreacyjnym o powierzchni ponad 3 tys. m2 można uprawiać jogę, fitness, wspinaczkę. Znajduje się tam także strefa wellness i Spa. Do ciekawostek należy dodać bungee trampoline, Snake Gliss. Centrum Aquasport to świetne miejsce zarówno na aktywny wypoczynek jak i chwilę relaksu. Na powierzchni ponad 5000 m2 znajduje się pełno basenów, strefa wellnes oraz solarium. Dzieci także mają tu swoja strefę zabaw. Ciekawym zajęciem będzie na pewno kurs prowadzenia samochodu po lodzie.

  Zwiedzanie:
  Warto udać się do groty lodowej na wysokości 3000 m n.p.m. Do ciekawych propozycji należy wyprawa po lokalnych fermach czy odwiedziny u rzemieślników. Podczas tych wycieczek można poznać tajniki alpejskiego życia. Koniecznie trzeba zobaczyć przepiękny barokowy kościół i jego dzwonnicę.

  Ciekawe wydarzenia lokalne:
  Tignes Airways - zawody w Tignes w narciarstwie akrobatycznym co roku przyciągają tłumy. Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim w Val d’Isère. Winter X Games – nowe zawody w snowboardingu, narciarstwie i freestyle’u.

 • Rodzinne wyjazdy na narty


  Narty dla dzieci:
  Dzieci do piątego roku życia zjeżdżają za darmo. Najlepsze trasy dla początkujących i dzieciaków znajdują się w Tignes. Ogrody śnieżne są doskonałym miejscem dla maluchów, które zaczynają swą przygodę z nartami. W regionie znajduje się dużo szkół narciarskich i snowboardowych także dla dzieci. Pociechy mają szansę nauczyć się jeździć pod okiem wykwalifikowanej kadry.

  Rozrywka:
  Acticross to pełen rozrywek parcours dla rodzin z dziećmi. Dzieciaki na pięciu różnych modułach mogą zgłębiać przyjemność jazdy i poszerzać umiejętności. Znajdują się tu woops, zig-zag, tunel, curves. Podczas dni wolnych od szkoły, w każdą środę, czwartek i piątek animatorzy zapewniają dzieciom i całym rodzinom doskonałą rozrywkę, przeróżne zawody. W Centrum Aquasport dzieci mają specjalnie wyznaczoną strefę zabaw.

  Opieka nad dziećmi:
  Les Marmottes w Le Lac to mini przedszkole narciarskie dla dzieci powyżej 2,5 lat. Klub Piou Piou przyjmuje dzieci powyżej 3 roku życia.

 • Informacje dodatkowe


  • Również osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z przyjemności zjeżdżania na stokach – specjalny program, wykwalifikowani piloci i odpowiedni sprzęt.
  • www.tignes.net
  • www.valdisere.com

Francja - prognoza pogody

 • Umiarkowane opady deszczu
  17°C
  opady:
  5.32 mm
  zachmurzenie:
  broken clouds%
  wilgotność:
  97%
  widoczność:
  6070 km
  ciśnienie:
  1014hPa
  wiatr:
  246°   4 km/h
  wsch. słońca:
  05:58
  zach. słońca:
  21:24
 • Pochmurno
  min.13°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  254°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:59
  zach. słońca:
  21:23
 • Pochmurno
  min.12°C max.29°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  279°   5 km/h
  wsch. słońca:
  06:00
  zach. słońca:
  21:22
 • Częściowe zachmurzenie
  min.17°C max.30°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  292°   3 km/h
  wsch. słońca:
  06:01
  zach. słońca:
  21:21
 • Pochmurno
  min.16°C max.28°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  241°   9 km/h
  wsch. słońca:
  06:02
  zach. słońca:
  21:21

klimat w Francja

Francja - kiedy na wakacje?

 • Najlepszymi miesiącami na urlop we Francji są lipiec i sierpień.
 • Plażowanie we Francji możliwe jest od czerwca do września nad Morzem Śródziemnym. Najcieplej jest w regionie Perpignan i na Korsyce – w tym okresie termometry wskazują powyżej 25 ºC.
 • Nad Oceanem Atlantyckim temperatura od czerwca do września zazwyczaj przekracza 20 ºC (z wyjątkiem okolic Brest), jednak woda może być zbyt zimna na kąpiel.
 • Wycieczki objazdowe i zwiedzanie można zaplanować zarówno na wiosnę jak i lato, kiedy to możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody.

We Francji mamy do czynienia z niezwykłym zróżnicowaniem klimatycznym, spowodowanym wpływami Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego oraz różnych pasm górskich. Najcieplejszym regionem jest południowe wybrzeże, gdzie czeka nas słoneczna i ciepła pogoda oraz niewielka ilość deszczu (głównie jesienią i zimą). Na zachodzie dominuje klimat oceaniczny z dużą ilością deszczu i łagodną zimą. Lato bywa tam chłodne. Nieco cieplej i słoneczniej jest na wyspach bretońskich. Woda Oceanu Atlantyckiego pod względem temperatury raczej nie zachęca do kąpieli - maksymalnie możemy spodziewać się ok. 20 ºC w południowej części wybrzeża Atlantyckiego, w okolicach Royan. W centrum kraju (okolice Paryża, Basen Loary, Szampania) latem jest zdecydowanie cieplej, a zimą chłodniej i bardziej sucho niż na wybrzeżu. Z kolei północno-wschodnia Francja znajduje się w obszarze klimatu kontynentalnego, z ostrą zimą i gorącym latem.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
0,0,4,6,11,13,15,15,11,8,3,0,5,8,12,16,21,25,27,26,23,17,10,7,2.5,4.0,8.0,11.0,16.0,19.0,21.0,20.5,17.0,12.5,6.5,3.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
244578876422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
107,93,94,88,97,117,92,119,127,96,107,95,83,77,72,75,71,69,68,74,80,83,81,81
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
13121420141381120201012
Powered by: